Rowery górskie Kross

MTB 26″MTB 27,5″29ERDAMSKIETRAILENDURO

Rowery górskie Kross. W najnowszym sezonie marka Kross ponownie zaskoczyła świetnymi rowerami. Przekonaj się, czy warto kupić rower górski Kross i który konkretnie. Pomogą Ci w podjęciu decyzji opisy rowerów górskich Kross oraz recenzje użytkowników.

W naszym serwisie możesz właśnie przeczytać opinie i recenzje na temat najnowszej kolekcji polskiego producenta. Rowery górskie marki Kross, czyli m.in. MTB, Trail i Enduro na rok 2023. Oprócz kolekcji rowerów górskich Kross na rok 2023, każdy rower ma swoją historię i tak możesz przeczytać o modelach z 2021 a nawet z 2020 roku. Czasami zdarzają się takie w sprzedaży.

Wielkość kół w rowerach górskich Krossa

Rok 2019 zaowocował wieloma zmianami w rowerach górskich Krossa. Osoby ścigające się ale i jeżdżące spokojniej, rekreacyjnie, będą zadowolone. Rowery Kross górskie posiadają różną wielkość kół: 26″, 27,5″ oraz 29 cali. Te najmniejsze, czyli 26″ łatwiej pokonują zakręty, ale za to większe ułatwiają szybką jazdę (mniejsze opory toczenia).

Nazewnictwo rowerów górskich

Co ciekawe, rowery górskie Kross zmieniły swoje nazewnictwo w sezonie 2018. Kross Hexagon i Level 2017 miały w nazwach np. Hexagon x2, Level B2 natomiast od 2018 roku są to już odpowiednio Hexagon 2.0 i Level 2.0. Każdy z rowerów będzie miał dwa rodzaje kół. Przykładowo Kross Hexagon 2.0 ma koła o wielkości 26″ lub 27,5 cala, z kolei rower Kross Level 2.0 można kupić w wersji na kołach 27,5 i 29 cali.

Rowery Kross MTB są dostępne zarówno w wersji damskiej jak i męskiej. Wyższe modele są teoretycznie przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn (brak opadającej ramy), nie mniej standardowo kobiety, które się ścigają, także jeżdżą już na takich ramach.

Rowery górskie Kross – jaki rozmiar ramy

Aby być zadowolonym z zakupu i w 100% wykorzystać potencjał, rowery górskie Kross należy kupować z zachowaniem rozmiaru ramy. Jakie rozmiar ramy wybrać? O tym szczegółowo przeczytasz tutaj. Rozmiar ramy w rowerach górskich Kross to kluczowa sprawa, gdyż może zaważyć na przyjemności jazdy ale i bezpieczeństwie! Warto o tym pamiętać, wybierając rower przez internet.