Rowery górskie Kross

Rowery górskie Kross. W najnowszym sezonie marka Kross ponownie zaskoczyła świetnymi rowerami. Przekonaj się, czy warto kupić rower górski Kross i który konkretnie. Pomogą Ci w podjęciu decyzji opisy rowerów górskich Kross oraz recenzje użytkowników.

W naszym serwisie możesz właśnie przeczytać opinie i recenzje na temat najnowszej kolekcji polskiego producenta. Rowery górskie Kross, czyli m.in. MTB, Trail i Enduro na rok 2019. Oprócz kolekcji rowerów górskich Kross na rok 2019, każdy rower ma swoją historię i tak możesz przeczytać o modelach z 2018 a nawet z 2017 roku. Czasami zdarzają się takie w sprzedaży.

Rowery górskie Kross – zmiana wielkości kół

Rok 2019 zaowocował wieloma zmianami w rowerach górskich Krossa. Osoby ścigające się ale i jeżdżące spokojniej, rekreacyjnie, będą zadowolone. Rowery Kross górskie posiadają różną wielkość kół: 26″, 27,5″ oraz 29 cali. Te najmniejsze, czyli 26″ łatwiej pokonują zakręty, ale za to większe ułatwiają szybką jazdę (mniejsze opory toczenia).

Rowery górskie Kross – zmiana nazewnictwa

Co ciekawe, rowery górskie Kross zmieniły swoje nazewnictwo w sezonie 2018. Kross Hexagon i Level 2017 miały w nazwach np. Hexagon x2, Level B2 natomiast od 2018 roku są to już odpowiednio Hexagon 2.0 i Level 2.0. Każdy z rowerów będzie miał dwa rodzaje kół. Przykładowo Kross Hexagon 2.0 ma koła o wielkości 26″ lub 27,5 cala, z kolei rower Kross Level 2.0 można kupić w wersji na kołach 27,5 i 29 cali.

Rowery górskie Kross, czyli innymi słowami rowery Kross MTB są zarówno w wersji damskiej jak i męskiej. Wyższe modele są teoretycznie przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn (brak opadającej ramy), nie mniej standardowo kobiety, które się ścigają, także jeżdżą już na takich ramach.

Rowery górskie Kross – jaki rozmiar ramy

Aby być zadowolonym z zakupu i w 100% wykorzystać potencjał, rowery górskie Kross należy kupować z zachowaniem rozmiaru ramy. Jakie rozmiar ramy wybrać? O tym szczegółowo przeczytasz tutaj. Rozmiar ramy w rowerach górskich Kross to kluczowa sprawa, gdyż może zaważyć na przyjemności jazdy ale i bezpieczeństwie! Warto o tym pamiętać, wybierając rower przez internet.