Jaki rower do 2000 zł kupić

Jaki rower do 2000 zł kupić?

Jaki rower do 2000 zł kupić? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Możliwości jest sporo. Rower do 2000 zł to rower średniej klasy, z dobrym osprzętem, aluminiowy. Rowery w tym przedziale cenowym są zwykle jednymi z najpopularniejszych.

Rowery górskie do 2000 zł

Rowery górskie do 2000 złotych należą do średniej półki cenowej. Są to już dobre, mocne i stabilne sprzęty. Osoby, które chcą kupić rower z prawdziwego zdarzenia nie kupią takich rowerów w marketach, a więc jedynie sklepy rowerowe wchodzą w grę. W tym segmencie można już znaleźć markowe części w rowerach i na dobrym poziomie jakości.

Rowery crossowe do 2000 zł

Rowery crossowe do 2000 złotych posiadają w standardzie koła w rozmiarze 28″, aluminiową ramę i wytrzymałe przerzutki. Nadaje się do jazdy szybkiej i rekreacji sportowej. Do jazdy turystycznej jest słaby z uwagi na profil ramy i niezbyt wygodne siodełko.

Rowery trekkingowe do 2000 zł

Rower trekkingowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które wykorzystują rower na co dzień przemierzając nim setki kilometrów. Trekking jest wytrzymały i sprawdzony, nadaje się do częstego i intensywnego użytkowania.

Rowery SZOSOWE do 2000 zł

Rower szosowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które chcą tanim kosztem kupić rower typowy na szosę. Są to najtańsze rowery szosowe spotykane na rynku. Szosówka jest wytrzymała, nadaje się do częstego i intensywnego użytkowania.

Rowery MIEJSKIE do 2000 zł

Rowery miejskie dzielą się na rowery typu city, urban i składane. Składaki są tańsze niż 2000 zł i można je znaleźć w kategorii rowerów do 1000 i do 1500 zł. Do 2000 zł jest możliwość zakupu rowerów urban. Rowery urban to męskie rowery do jazdy po mieście i do pracy, zobacz na przykład Kross Seto. Są dobrze wyposażone i mają nowoczesny design.

Rowery typu city to duże, dosyć ciężkie i bogate w akcesoria rowery na miasto, głównie kobiece.

Zobacz: rowery miejskie Le Grand do 2000 zł

Istnieje również bardzo mała grupa rowerów miejskich, tzw. singlespeedów – ascetycznych rowerów bez przerzutek. Najpopularniejszym przedstawicielem gatunku jest KROSS Noru.

Rowery dziecięce do 2000 zł

Rowery dziecięce do 2000 zł to jedne z najlepszych w swojej kategorii, wyposażone jak rowery dla dorosłych i jest ich stosunkowo mało. Z reguły w tym przedziale cenowym znajdziemy rowery komunijne dla chłopców, jak na przykład Kross LEVEL REPLICA PRO.

Zobacz: rowery dziecięce do 2000 zł

Przed wyborem konkretnej marki roweru musisz zastanowić się, jaki typ roweru kupić. Rowery do 2000 złotych to cały szereg produktów, które służą do różnego rodzaju terenu. Jeśli nie stać Cię na rower w tej cenie, to warto rozważyć kupno roweru na raty. Teraz praktycznie każdy sklep daje taką możliwość – również przez internet. Inna opcja to negocjacje ze sprzedawcą. Czasem jest skłonny dać kilka-kilkanaście procent rabatu. Ostatnia deska ratunku to zaczekanie do wyprzedaży (przełom sierpnia i września). Można też wybrać po prostu tańszy rower, ale to porady dla tych którzy upatrzyli sobie właśnie taki za ok. 2000 zł a nie mają na już takiej gotówki.
 

JAKI ROWER do 2000 zł KUPIĆ?

Rowery do 2000 zł mogą być jednymi z najlepszych w swojej kategorii (np. wśród rowerów dziecięcych i miejskich), a mogą być jednymi z pierwszych (na przykład wśród szosówek i rowerów górskich na kołach 29 cali). Wśród rowerów do 2000 zł wyróżniamy kilka głównych rodzajów:

 • górskie – MTB XC, 29er, 27.5,
 • trekkingowe,
 • crossowe,
 • szosowe,
 • miejskie,
 • dziecięce.

Jak spośród takiej oferty wybrać ten właściwy rower? Otóż wystarczy, że odpowiesz sobie na dwa pytania:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

 • ścieżki leśne – jeśli będziesz jeździł głównie po lasach, to wybierz rower typu MTB lub trekking,
 • asfalt i drogi miejskie – idealne rowery na asfalt to crossówka, miejski i szosowy,
 • górskie trasy – aby bez przeszkód pokonywać trudności najcięższych tras górskich weź pod uwagę zakup roweru typu MTB.

2. Do czego ma mi służyć rower?

Z kolei na pytanie o to, do czego będzie Ci potrzebny rower, możesz odpowiedzieć:

 • szybkie dojazdy do pracy – aby dostać się szybko do pracy lub szkoły przydatne będą crossówka lub rower miejski,
 • turystyka rowerowa – w celu zwiedzania atrakcji regionu wybierz rower trekkingowy lub MTB,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – na skromne, niedalekie wypady idealnie nadają się trekking i rower miejski,
 • jazda wyczynowa – jeśli preferujesz wyczynowe ściganie się to w grę wchodzi wyłącznie rower MTB i szosowy.

Trzecia kwestia to dobór odpowiedniego rozmiaru ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby kup dobry rower.

Aby wybrać idealny rozmiar ramy w rowerze, musisz wiedzieć jaką długość ma twoja noga (od pachwiny do podłoża) oraz ile masz wzrostu. Z taką wiedzą w szybkim czasie określisz jaki rozmiar ramy potrzebujesz. Możesz też podejść do pierwszego lepszego sklepu aby się przymierzyć! Przeczytaj opinie o rowerach i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie.

Oceń
[Total: 2 Average: 4]