Rowery Kross 2024/2023 – OPINIE

Rowery Kross – katalog rowerów polskiej marki Kross. Znajdziesz tutaj recenzje rowerów Kross i komentarze. Zakup roweru Kross z naszym poradnikiem okaże się o wiele prostszy. Sprawdź opinie o rowerach Kross.

Cała kolekcja, w tym rowery Kross 2024 i 2023 w naszym serwisie. Jesteśmy największym serwisem opiniotwórczym na temat rowerów firmy Kross w Polsce. Mamy państwu do zaoferowania całą gamę opisów i recenzji rowerów Kross.

Katalog rowerów Kross

Oferta Kross jest przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Nasz serwis internetowy posiada opisane wszystkie rowery, między innymi Kross Hexagon 1.0 , 2.0 , 3.0 , 4.0 – te rowery są dedykowane młodym adeptom sztuki kolarskiej. Posiadamy także opisane modele Kross Level 2019 1.0 , 2.0 , 3.0 , 4.0 – dla osób dorosłych. Niekiedy ludzie wolą jednak rowery do jazdy po drogach utwardzonych, które wykorzystują na dojazdy do pracy czy do szkoły lub zakupy. W tym segmencie rowerów mamy opisane jednoślady Kross Evado 1.0, 2.0, 3.0, 4.0 i pozostałe.

Rowery Kross dla dzieci

Także rodzice najmłodszych dzieci znajdą u nas recenzje i opisy rowerów przeznaczonych dla dzieci. Niech tylko wspomnimy rowerki dla początkujących, na przykład dla chłopca rower Kross Leo czy Denis, natomiast dla dziewczynki Kross Cindy, Maya i Lilly. Są to rowerki na kołach 12 cali. Mamy też zrecenzowane rowery dla nieco starszych dziaciaków, jak rower Kross Lea Mini, Level Replica i inne na kołach 20 cali.

Rowery komunijne Kross

Rodzice dzieci komunijnych znajdą u nas opisy rowerów Kross junior, które są na kołach 24 cale. Przeznaczone dla starszych dzieci. Przykładowo Kross Hexagon Replica czy Kross Level Replica Pro. Podsumowując, mamy w ofercie opisy i recenzje rowerów Kross damskie, męskie i dla dzieci z kolekcji od 2019, po 2020 a na kolekcji 2022 skończywszy.

Jaki rower Kross kupić?

Rowery marki Kross to kilka rodzajów i kilkanaście gatunków rowerów. Wybór jest uzależniony od tego, gdzie i jak chcesz jeździć. Zobacz listę rowerów Kross według rodzajów i kolekcji:

  • rowery górskie – Kross Level (XC), Kross Hexagon (MTB), Kross Moon (enduro), Kross Soil, Kross Grist, Kross Dust (trail),
  • rowery crossowe – Kross Evado,
  • rowery trekkingowe – Kross Trans,
  • rowery miejskie – Kross Flex (składane),
  • rowery szosowe – Kross Vento (road), Kross Vento TR (triathlon),
  • rowery dziecięce.

Oprócz rowerów Kross, producent sprzedaje klasyczne i nowoczesne rowery miejskie pod marką Le Grand.

Jak spośród takiej oferty wybrać ten właściwy rower? Aby kupić odpowiednie rower, zacznij od odpowiedzi na pytanie: DO CZEGO MA MI SŁUŻYĆ ROWER?

Kross to kilka rodzajów jednośladów. Wybór musisz określić odpowiadając na pytanie, jaka będzie Twoja jazda.

  • dalekie wyprawy krajoznawcze – trekking, MTB 29er
  • szybkie dojazdy do pracy, spalanie kalorii a także wyprawy po okolicy – cross, urban
  • na zakupy, na działkę, ze znajomymi po mieście – city, urban
  • intensywna jazda po lasach, górach – MTB 29er, MTB 27.5
  • ekstremalna jazda – trail, MTB 29er, enduro, downhill
  • weekendowe wypady z rodziną, jazda po ścieżkach rowerowych – MTB, comfort.

Druga sprawa to rozmiar ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby zakupić dopasowany do siebie rower górski.

Polski producent rowerów

Kross to polska firma z branży rowerowej. Zajmuje się produkcją ram i rowerów.

Firma powstała w 1990 roku, założona przez Pana Zbigniewa Sosnowskiego, który otworzył w Przasnyszu sklep rowerowy. Początkowo sprzedawał w nim rowery marki… Romet. Niedługo potem przekształcił sklep w hurtownię, by w końcu otworzyć montownię rowerów. Początkowo firma sprzedawała swoje rowery pod marką Grand, by od 2003 roku wejść na rynek z rowerami Kross. Od 2016 roku Kross posiada również markę rowerów miejskich – Le Grand.

Obecnie rowery Kross to jedne z najpopularniejszych w kraju, a także wiodąca marka w Europie (eksport wynosi ok. 1/3 produkcji). W 2014 roku Kross posiadał 20% rynku rowerowego w Polsce. Od 2016 roku Kross wszedł w segment rowerów triathlonowych i rozszerzył kolekcję rowerów górskich wyczynowych.

Kross posiada własny dział technologiczny, laboratorium udoskonalające rowery i pracujące nad nowymi rozwiązaniami. Nowe rowery, które wchodzą do katalogu Krossa są efektem prac projektantów i polskiej myśli technologicznej.

W 2017 roku Kross utworzył linię do produkcji ram z carbonu. Co warte podkreślenia, Kross jest jedną z nielicznych firm w Europie, które produkują ramy rowerowe z włókna węglowego.

Rowery Kross – zawodowi kolarze

Kross powołał do życia kolarską grupę zawodową Kross Racing Team, która jest zrzeszona w UCI. W KRT jeżdżą między innymi Maja Włoszczowska i Anna Szafraniec – utytułowane reprezentantki Polski w kolarstwie górskim. Anna Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobywał w Rio de Janeiro srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Oprócz tego firma Kross jest sponsorem wielu imprez i wyścigów kolarskich.

Ceny rowerów Kross

Ceny rowerów Kross zależą od rodzaju jednośladu.

Najdroższe są rowery górskie podwójnie amortyzowane, rowery szosowe i rowery triathlonowe. Aby je kupić należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych za sztukę. Kilka tysięcy złotych należy wydać za rowery crossowe i trekkingowe. Najtańsze (w granicach tysiąca-dwóch tysięcy złotych) są rowery górskie rekreacyjne (Hexagon), rowery miejskie i pierwsze modele trekkingów oraz crossówek. Rowery dziecięce kosztują od kilkuset do 2500 złotych.