jaki rower do 2500 złotych

Jaki rower do 2500 zł kupić?

Jaki rower do 2500 zł kupić? Na to pytanie odpowiada poniższy artykuł. Wybór jest tak szeroki, że trudno odpowiedzieć na to pytanie zwięźle w jednym zdaniu. Rowery do 2500 zł to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych modeli w kolekcjach producentów.

Rowery górskie do 2500 zł

Rowery górskie do 2500 zł należą do popularnych i zyskują coraz większe grono odbiorców, którzy chcą kupić rower pewny i sprawdzony. Są to bardzo dobre i wytrzymałe rowery. Kupując rower górski do 2500 złotych warto zastanowić się, do czego będziesz go używać. Szkoda, aby leżał w piwnicy i pokrył się kurzem.

Rowery crossowe do 2500 zł

Rowery crossowe do 2500 złotych posiadają standardowo koła o rozmiarze 28 cali, aluminiową ramę i wytrzymałe przerzutki. Rower crossowy to najlepszy wyborów dla osób, które w większości jeżdżą po terenie utwardzonym i asfalcie. Nie będzie dobry na dalekie wyprawy krajoznawcze, ale na szybkie przemieszczanie się i dojazdy sprawdzi się w sam raz.

Rowery trekkingowe do 2500 zł

Rower trekkingowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które planują wyprawy po całym kraju, ale i chcą mieć w domu sprawdzony i niezawodny rower na lata. Tego typu rower będzie służył przez wiele lat, nie straszne są mu złe warunki atmosferyczne i zła nawierzchnia.

Rowery SZOSOWE do 2500 zł

Rower szosowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które chcą w dobrej cenie kupić sprawdzony i pewny rower. Szosówka należy do rowerów lekkich i wytrzymałych na dużą częstotliwość użytkowania.

Rowery MIEJSKIE do 2500 zł

Rower miejski do 2500 zł to jedne z najwyższych klasowo modeli w tej kategorii. Rowery urban to męskie rowery do jazdy po mieście i do pracy, do 2500 zł możesz rozważyć zakup roweru Kross Seto. Tego typu rowery dobrze wyposażone i mają nowoczesny design.

Rowery typu city to duże, aluminiowe i bogate w akcesoria rowery na miasto, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zobacz: rowery miejskie do 2500 zł

Rowery dziecięce do 2500 zł

Rowery dziecięce do 2500 zł to najlepsze modele w swojej kategorii. Posiadają wyposażenie jak w rowerach dla dorosłych dobrej klasy. Z reguły w tym przedziale cenowym znajdziemy rowery komunijne dla chłopców i dziewczynek, jak na przykład chłopięcy Kross DUST REPLICA PRO. Rowerów dziecięcych za taką cenę jest bardzo mało na rynku.

Zobacz: rowery dziecięce do 2500 zł

Zastanawiając się jaki rower do 2500 zł wybrać warto wziąć pod uwagę opinie, które pojawiają się w sieci. Na naszej stronie znajdziesz opinie do każdego roweru w tym przedziale cenowym.

Zanim wybierzesz markę roweru, musisz wiedzieć jakim typem roweru chcesz jeździć. Rowery do 2500 złotych to szeroki katalog modeli, którymi można jeździć szybko i ekstremalnie lub wolno i bezpiecznie. Pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
Kupując rower za kwotę ok. 2500 zł musisz brać pod uwagę wiele elementów, które opiszemy poniżej. Ważne jest również, aby nie zniechęcać się ceną. Nawet jeśli nie dysponujesz wystarczającą kwotą, możesz skorzystać z kilku opcji. Pierwsza opcja to wzięcie roweru na raty. Oprocentowanie rat na rower jest zazwyczaj niskie, a masz dzięki nim sprzęt na najwyższym poziomie. Druga możliwość to negocjacje ze sprzedawcą rowerów a trzecia – poczekanie na promocje do końca sezonu. Wówczas jednak rowerów może już nie być!

JAKI ROWER do 2500 zł KUPIĆ?

Rowery do 2500 zł w kategorii rowerów miejskich i dziecięcych to najdroższe pozycje. Z kolei szosowe w tej cenie stanowią niską półkę, tak jak rowery 29er. Rowery do 2500 zł można podzielić na kilka rodzajów:

 • górskie – MTB XC, 29er, 27.5,
 • trekkingowe,
 • crossowe,
 • szosowe,
 • miejskie,
 • dziecięce.

Mamy kilka rodzajów rowerów. Aby wybrać ten właściwy należy odpowiedzieć na dwa pytania.

1. Po jakich drogach będę jeździł?

Zastanów się chwilę i wskaż trasy, które będą stanowiły większość w Twojej jeździe:

 • ścieżki leśne – mając w planach jazdę po ścieżkach leśnych wybierz rower typu MTB lub trekking,
 • asfalt i drogi miejskie – jeżdżąc głównie po drogach utwardzonych i asfalcie korzystny będzie zakup crossa, roweru miejskiego lub szosowego,
 • górskie trasy – planując wojaże po górach i ekstremalnych trasach kup koniecznie rower górski MTB.

2. Do czego potrzebny mi rower?

Teraz pomyśl w jaki sposób będziesz jeździł:

 • szybkie dojazdy do pracy – analizując możliwość zakupu roweru, który sprawdzi się jako transport do pracy weź pod uwagę crossówkę lub rower miejski,
 • turystyka rowerowa – będąc turystą rowerowym najlepsza opcja to kupno trekkinga lub górala MTB na kołach 29″,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – sporadyczne, weekendowe wyprawy ze znajomymi to pole do popisu dla takich rowerów jak trekking i miejski typu city,
 • jazda wyczynowa – agresywna i mocna jazda to w zależności od preferencji albo góral MTB albo wyczynowa szosówka.

Trzecia kwestia to dobór najlepszej wielkości ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby kupić dopasowany do siebie rower. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że przed zakupem warto zmierzyć sobie długość nogi i podać sprzedawcy. Czasem sam wzrost nie wystarczy aby zdalnie dobrać najlepszą ramę.

Oceń
[Total: 3 Average: 3]