Jaki rower do 5000 zł kupić?

Jaki rower do 5000 zł kupić?

Jaki rower do 5000 zł kupić? Poniższy artykuł pomoże Ci w wyborze najlepszego wariantu. Wariantów jest dużo. Rower do 5000 zł to rower wysokiej klasy, który w kolekcjach producentów rowerów plasuje się na czołowych miejscach.

Rowery górskie do 5000 zł

Rowery górskie do 5000 zł polecane są znawcom kolarstwa górskiego, osobom których interesuje sprzęt wysokiej klasy a przy tym znanego producenta. Są to bardzo dobre i wytrzymałe rowery. Kupując rower górski do 5000 złotych warto wziąć pod uwagę nie tylko markę, ale i specyfikację.

Rowery crossowe do 5000 zł

Rowery crossowe do 5000 złotych posiadają koła w rozmiarze 28″, ramę wykonaną z ultralekkiego stopu aluminium 6061 oraz mocne i wytrzymałe przerzutki. Rower crossowy w tym przedziale cenowym polecany jest dla osób jeżdżących dużo lub bardzo dużo. Tego typu rower wytrzyma najtrudniejsze wyprawy i maksymalne użytkowanie.

Rowery trekkingowe do 5000 zł

Kupując rower trekkingowy w tym przedziale cenowym musisz wiedzieć, że są to modele niesamowicie wytrzymałe. Trekkingi są ciężkie, ale również niewiarygodnie wygodne. Dlatego można nimi jeździć po całym świecie, przemierzając dziennie setki kilometrów.

Rowery SZOSOWE do 5000 zł

Rower szosowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które chcą kupić sprzęt bezawaryjny i dobrej jakości. Szosówki są lekkie i wytrzymałe, aby sprostać wyzwaniom i setkom kilometrów na najwyższych obrotach.

Rowery elektryczne do 5000 zł

Rower elektryczny do 5000 zł to jedne z najtańszych modeli na rynku. Rowery elektryczne charakteryzują się szybkością i wygodą, są za to nieco ciężkie z uwagi na dodatkowe elementy. Rozróżniamy rowery elektryczne górskie, trekkingowe i miejskie.

Rowery MIEJSKIE POW. 5000 zł

Rowery miejskie powyżej 5000 zł to najlepsze modele w kolekcji rowerów miejskich i jest ich na rynku stosunkowo niewiele. Rozważając zakup roweru miejskiego w tym przedziale cenowym należy brać po uwagę marki zagraniczne, takiej jak KTM, Kona, Electra.

Wybierając markę zastanów się, jaki rodzaj roweru kupić. Rowery do 5000 złotych to ogromny wybór produktów. Twój wybór zależy od tego, po jakim typie nawierzchni zamierzasz jeździć i w jakim celu potrzebny Ci rower. Poniższy artykuł pozwoli Ci wybrać właściwy rower.
JAKI ROWER do 5000 zł KUPIĆ?

Rowery do 5000 zł są najlepszymi w swojej kategorii wśród rowerów miejskich, crossowych i trekkingowych. Wśród rowerów szosowych i górskich MTB XC są dobrą półką, natomiast wśród górali typu trail czy enduro to najtańsze modele. Rowery do 5000 zł dzielą się na kilka głównych rodzajów:

 • górskie – MTB XC, 29er, 27.5, trail, enduro,
 • trekkingowe,
 • crossowe,
 • szosowe,
 • miejskie.

Jak spośród tylu kategorii wybrać właściwy typ roweru? Na pewno masz swój własny typ, lecz mimo wszystko spójrz na dwa pytania poniżej i spróbuj sobie na nie odpowiedzieć:

1. Po jakich drogach będę jeździł?

Zastanów się dobrze, po jakich trasach i nawierzchniach będziesz jeździł. Jaki typ drogi będzie przeważał. To istotne z punktu widzenia roweru, jaki kupisz. Odpowiedzi na to pytanie mogą być następujące:

 • ścieżki leśne – górski, trekking,
 • asfalt i drogi miejskie – crossówka, miejski, szosowy,
 • górskie trasy – górski.

2. Do czego będzie mi służył rower?

Drugie pytanie z tych najistotniejszych. W jakim celu będziesz używał rower, do czego będzie Ci potrzebny? Możliwe odpowiedzi:

 • szybkie dojazdy do pracy – crossówka, miejski, MTB 29er,
 • turystyka rowerowa – trekking, górski, szosowy,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – trekking, miejski,
 • jazda wyczynowa – górski, szosowy.

Ostatnia, ale równie istotna kwestia to wybór odpowiedniego rozmiaru. Ważne zwłaszcza wówczas, gdy kupujesz rower przez Internet. Na osobnej stronie sprawdzisz jaki rozmiar ramy wybrać, aby kupić rower który będzie pasował do siebie.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]