Jaki rower do 1500 zł kupić

Jaki rower do 1500 zł kupić?

Jaki rower do 1500 zł kupić, to pytanie na które znajdziesz odpowiedź w tym artykule. Możliwości jest sporo. Rower do 1500 zł to rower już nieco lepszy, na wyższej jakości osprzęcie. Jest to nadal jeden z pierwszych i najtańszych rowerów w katalogu producenta.

Rowery górskie do 1500 zł

Rowery górskie do 1500 złotych są niewiele lepsze od tych do 1000zł, ale jednak pod względem osprzętu prezentują zazwyczaj o jedną półkę wyżej. Tak, jak w najtańszych rowerach podzespoły są często „no name” – produkowane pod nazwą producenta roweru, tak w tym segmencie spotkać już można markowe części – amortyzatory, opony, korby i inne elementy wyposażenia rowery.

Rowery crossowe do 1500 zł

Rowery crossowe do 1500 złotych mają wszystko to, co szybki i bezawaryjny rower mieć musi – duże, 28-calowe koła, solidną aluminiową ramę i mocną korbę. Crossówka nie jest stworzona do jazdy rekreacyjnej – ma wąskie siodełko a profil ramy jest ukształtowany w ten sposób, że pozycja rowerzysty ma profil sportowy.

Rowery trekkingowe do 1500 zł

Rower trekkingowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które lubią rowerowe wycieczki i nie chcą wydać na rower majątku. Trekking to idealny sprzęt do krótkich i długich wypraw rowerowych, daje się nacieszyć otaczającą przyrodą i jest bardzo wygodny.

Rowery MIEJSKIE do 1500 zł

Rowery miejskie dzielą się na rowery typu city, urban i składane. Do 1500 zł jest możliwość zakupu rowerów składanych i city, rowery urban są droższe. W kategorii rowerów składanych polecany jest rower Kross FLEX 2.0, który jest drugim z rowerów składanych marki Kross. Prosty, nieskomplikowany rower składany. I jest to na pewno jego siła, gdyż właśnie taki powinien być składak – przede wszystkim prostota.

Z kolei rowery typu city do 1500 zł to przeważnie wykonane ze stali, ładnie prezentujące się modele takich marek jak Le Grand, Maxxim i innych, mniej znanych producentów.

Zobacz: rowery miejskie Le Grand do 1500 zł

Rowery dziecięce do 1500 zł

Rowery dziecięce w cenie 1500 zł to już prawdziwe perełki, choć jest ich niewiele. Z reguły w tym przedziale cenowym znajdziemy rowery komunijne, jak na przykład Kross LEVEL REPLICA. Rowery dla dzieci do 1000 zł jest to więc cała paleta produktów rozróżnionych według rozmiaru kół.

Zobacz: rowery dziecięce do 1500 zł

Rowery szosowe i bardziej zaawansowane rowery górskie są nie do kupienia w tak niskich cenach. Jedyna opcja to poszukać rowerów używanych, na przykład poprzez portale ogłoszeniowe, aukcyjne lub popytać w komisach rowerowych.

Przed wyborem konkretnej marki roweru musisz zastanowić się, jaki rodzaj dwóch kółek wybrać. Rowery do 1500 złotych to cały szereg produktów, które sprawdzą się na terenie różnego typu. Kupując rower do 1500 zł musisz wiedzieć, że będzie on po stokroć lepszy od każdego roweru sprzedawanego w markecie. Rowery kupione w profesjonalnym sklepie rowerowym mają 2-letnią gwarancję i serwis, który zaopiekuje się rowerem w razie usterki.
JAKI ROWER do 1500 zł KUPIĆ?

Z roku na rok liczba rowerów do 1500 zł zmniejsza się. Powodów jest kilka: rosnąca inflacja, wyższe pensje minimalne, podatki i inne świadczenia socjalne, które w naturalny sposób powodują wzrost cen. Jeśli dodamy do tego słabnącą złotówę kosztem dolara, to możemy zauważyć znaczny wzrost cen w przeciągu ostatnich kilku lat. Obecnie wśród rowerów do 1500zł wyróżniamy kilka głównych rodzajów:

 • rowery górskie – mtb hardtail,
 • rowery trekkingowe,
 • rowery crossowe,
 • rowery miejskie,
 • rowery dziecięce.

Jak spośród takiej oferty wybrać ten właściwy rower? Spokojnie, pomożemy Ci. Nie będzie to takie trudne. Wystarczy, że odpowiesz sobie na dwa pytania:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

 • ścieżki leśne – jeśli chcesz jeździć po lasach, to w grę wchodzą rowery typy MTB i trekking;
 • asfalt i drogi miejskie – wybierając rower na drogi utwardzone, asfaltowe wybierz crossówkę lub rower miejski,
 • górskie trasy – aby jeździć po górach, po trasach górskich, konieczny jest mocny sprzęt, taki jak rower górski MTB.

2. Do czego ma mi służyć rower?

Z kolei na pytanie o to, do czego będzie Ci potrzebny rower, możesz odpowiedzieć:

 • szybkie dojazdy do pracy – gdy interesuje Cię rower, którym mógłbyś szybko i sprawnie dojechać do pracy, to wybierz crossówkę lub rower miejski, na przykład urban lub składak,
 • turystyka rowerowa – aby podziwiać przyrodę i zabytki warto postawić na rower typu trekking i MTB na kołach 29 cali,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – wypady ze znajomymi lub z rodziną? Do takiego celu idealny będzie trekking lub rower miejski.

Trzecia sprawa to rozmiar ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby zakupić dopasowany do siebie rower.

 

Oceń
[Total: 2 Average: 3]