Jaki rower do 3000 zł kupić?

Jaki rower do 3000 zł kupić?

Jaki rower do 3000 zł kupić? Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz najlepiej. Możliwości jest mnóstwo. Rower do 3000 zł to rower dobrej klasy, który wytrzyma lata ciężkiej pracy rowerzysty.

Rowery górskie do 3000 zł

Rowery górskie do 3000 złotych należą do wysokiej półki cenowej w Polsce. Na zachodzie są standardem, ale w Polsce tego typu maszyna jest widywana przeważnie tylko na torach i amatorskich wyścigach. Są to bardzo dobre i wytrzymałe rowery. Kupując rower górski do 3000 złotych trzeba być przygotowanym, że taki rower posłuży długie lata – o ile będziemy używać go z głową.

Rowery crossowe do 3000 zł

Rower crossowy w tym przedziale cenowym polecany jest dla osób, które planują jeździć na dłuższe wycieczki, nawet po całej Polsce, z tym zastrzeżeniem że trzeba wymienić siodełko. Tego typu rower będzie szybki i wytrzymały, na dojazdy do pracy w sam raz.

Rowery trekkingowe do 3000 zł

Rower trekkingowy w tym przedziale cenowym polecany jest dla osób, które planują dalekie wojaże po całej Europie i innych kontynentach. Tego typu rower będzie wytrzymały i mocny, gdyż to jest najważniejsza cecha dla „długodystansowców” przemierzających tysiące kilometrów i wiozących dziesiątki kilogramów bagażu.

Rowery SZOSOWE do 3000 zł

Rowery szosowe do 3000 złotych posiadają koła w rozmiarze 28″, ramę wykonaną z aluminium oraz carbonowy widelec. Najważniejszą sprawą w przypadku szosówek jest niska waga. W tym przedziale cenowym waga roweru wynosi ok. 9 kg.

Rowery MIEJSKIE do 3000 zł

Rowery miejskie do 3000 zł to najlepsze klasowo modele w tej kategorii. Rozważając zakup roweru miejskiego w tym przedziale cenowym należy brać po uwagę marki zagraniczne, takiej jak KTM, Kona, Kettler. Z polskich rowerów najlepszym wyborem będzie stylowy i wypasiony rower urban Kross Inzai i paleta rowerów typu city marki Le Grand. Rowery typu city to duże, aluminiowe i bogate w akcesoria rowery na miasto, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zobacz: rowery miejskie do 3000 zł

Rowery dziecięce POW. 3000 zł

Rowery dziecięce powyżej 3000 zł to najlepsze i oczywiście najdroższe modele w swojej kategorii. Jest ich na rynku kilkanaście i mają na prawdę odjazdowy osprzęt. Są to rowery dla prawdziwych koneserów (rodziców), którzy chcą kupić swoim pociechom prawdziwą petardę.

Zobacz: rowery dziecięce pow. 3000 zł

Przed wyborem konkretnej marki roweru zastanów się, jaki typ roweru kupić. Rowery do 3000 złotych to cała kolekcja produktów, którymi można jeździć po różnego rodzaju nawierzchni i stosować w różnych celach.
JAKI ROWER do 3000 zł KUPIĆ?

Rowery do 3000 zł są najlepszymi w swojej kategorii wśród rowerów dziecięcych i miejskich. Wśród rowerów szosowych są średnią półką, tak samo jak w przypadku rowerów górskich na kołach 29 cali. Rowery do 3000 zł dzielą się na kilka głównych rodzajów:

 • górskie – MTB XC, 29er, 27.5,
 • trekkingowe,
 • crossowe,
 • szosowe,
 • miejskie,
 • dziecięce.

Jak spośród tylu kategorii wybrać ten właściwy rower? Otóż należy odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

 • ścieżki leśne – górskie, trekking,
 • asfalt i drogi miejskie – crossówka, miejski, szosowy,
 • górskie trasy – górskie.

2. Do czego ma mi służyć rower?

Z kolei na pytanie o to, do czego będzie Ci potrzebny rower, możesz odpowiedzieć:

 • szybkie dojazdy do pracy – crossówka, miejski, MTB 29er,
 • turystyka rowerowa – trekking, MTB 29er, MTB 27.5, szosowy,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – trekking, miejski,
 • jazda wyczynowa – górskie, szosowy.

Trzecia sprawa to dobór odpowiedniej wysokości ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby kupić rower dopasowany do siebie.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]