rowery romet

Rowery Romet 2023/2022

Romet to najstarsza działająca polska marka rowerów. Starszy od Krossa, choć nieco mniejszy. Rowery Romet nadal są bardzo popularne wśród Polaków, a zdobywają także rynki zagraniczne. Zobacz katalog rowerów Romet 2023.

Przed wyborem konkretnego roweru Romet zapoznaj się z tym artykułem, który pomoże wybrać odpowiedni rodzaj roweru. Kolejna ważna kwestia przed zakupem roweru to odpowiedni rozmiar ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby zakupić dopasowany do siebie rower Romet.

Romet – rowery górskie

Rowery górskie Romet to katalog wielu rowerów, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Rowery MTB Romet

Romet - rowery górskie

Romet – rowery górskie

Rowery MTB XC Romet

Rowery MTB damskie

Romet – rowery trekkingowe

Rowery trekkingowe Romet to znane i cenione modele Wagant (męskie) oraz Gazela (damskie).

romet rowery trekkingowe

Romet rowery trekkingowe

Romet – rowery crossowe

Rowery crossowe Romet w dwóch wariantach: męskim i damskim. Męskie rowery to Orkan M, a damskie Orkan D.

romet rowery crossowe

Romet rowery crossowe

Romet – rowery junior

Rowery Romet – polski producent rowerów

romet logo

Romet to legendarna polska firma z branży rowerowej. Obecnie zajmuje się produkcją m.in. ram i rowerów.
W roku 1971 roku powstał „Romet”, który zatrudniał 450 osób i produkował 220 tysięcy rowerów rocznie. 1976 rok był dla Rometu rokiem modernizacji – cały zakład rozbudowano, uruchomiono taśmy montażowe, lakiernię elektrostatyczną oraz urządzenia do obróbki powierzchniowej na mokro. Dzięki tym zmianom już w sierpniu 1977 taśmę opuścił milionowy rower. To, jak szybko rozwijał się Romet, ilustruje fakt, iż pierwszy milion rowerów produkowano przez 5 lat, a następny milion – jedynie połowę tego czasu.

Ocena rowerów Romet

Niektóre z rowerów Romet zyskały sobie już miano kultowych i takim modelem z pewnością jest słynne Wigry 3. Nie ma chyba w Polsce rodziny, w której choć jedna osoba nie miałaby wspomnień związanych z tym „składakiem”. Jego charakterystyczna sylwetka, lampka zasilana dynamem i bagażnik ze sprężyną do dziś wzbudzają nostalgię w wielu dorosłych, dla których model ten był często początkiem rowerowej przygody.

Oceń
[Total: 7 Average: 3.4]