Jaki rower do 1000 zł kupić?

Jaki rower do 1000 zł kupić?

Jaki rower do 1000 zł kupić to pytanie które zadaje sobie wiele osób. Możliwości jest multum. Rower do 1000 zł to rower budżetowy, najczęściej jeden z najtańszych rowerów marek sklepowych. Ale najtańszy rower z profesjonalnego sklepu jest i tak lepszy, niż rower najdroższy rower z supermarketu.

Rowery górskie do 1000 zł

Kross Hexagon 1.0zobacz w sklepie

MTB hardtail na kołach 26 cali jest najtańszym rowerem górskim. 1000zł na rower dobrej klasy to minimum, jakie trzeba wyłuskać z portfela. Nie mniej jednak dla dużej części społeczeństwa 1000zł to i tak za dużo. Niektórzy decydują się wówczas na rower z marketu za kilkaset złotych, co jest błędem. O wiele lepiej dozbierać brakującą kwotę lub kupić rower na raty.

Rowery crossowe do 1000 zł

Rower crossowy służy do jazdy po terenie utwardzonym. Przyjęło się mówić, że jeśli jazda będzie się opierała w stosunku 30% las i 70% szosa, to można kupować rower crossowy. Rower crossowy charakteryzuje się stosunkowo twardym, sportowym siodełkiem (można dokupić miękkie), pochyloną sylwetką jeżdżącego i dużymi, 28-calowymi kołami.

Rowery trekkingowe do 1000 zł

Rower trekkingowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które używają roweru do jazdy po okolicy i nie mają w planach podboju Europy. Trekking za tę cenę będzie idealny do krótkich wycieczek po okolicznych miejscowościach i na codzienne dojazdy do pracy, na działkę, na zakupy.

Rowery MIEJSKIE do 1000 zł

Rowery miejskie dzielą się na rowery typu city, urban i składane. Do 1000 zł jest możliwość zakupu rowerów składanych i city, rowery urban są droższe. W kategorii rowerów składanych polecany jest rower Kross FLEX 2.0, który rozpoczyna linię rowerów miejskich marki Kross. Prosty konstrukcyjnie rower, z możliwością złożenia i schowania w bagażniku lub pokrowcu. Ładny wizualnie, wyposażony w podstawowy osprzęt.

Z kolei rowery typu city do 1000 zł to przeważnie wykonane ze stali, ładnie prezentujące się modele takich marek jak Grand (obecnie Le Grand), Maxxim i innych, mniej znanych producentów.

Rowery dziecięce do 1000 zł

Ogromna większość rowerów dziecięcych kosztuje mniej niż 1000 zł. Tylko niektóre modele skierowane do starszych dzieci i rowery komunijne są droższe. Rowery dla dzieci do 1000 zł jest to więc cała paleta produktów rozróżnionych według rozmiaru kół.

Zobacz: rowery dziecięce Kross

Rowery szosowe i bardziej zaawansowane rowery górskie są nie do kupienia w takim budżecie. Możesz ewentualnie poszukać używek na aukcjach internetowych lub w komisach rowerowych. Obecnie powstało sporo grup tematycznych na facebooku, gdzie ludzie wystawiają na sprzedaż rowery unikając pośredników. Przed zakupem roweru sprawdź o nim opinie, aby dokonać najlepszego zakupu.

Przed wyborem konkretnej marki roweru musisz zastanowić się, jaki rodzaj dwóch kółek wchodzi w grę. Rynek poszedł do przodu biorąc pod uwagę co było jeszcze kilkadziesiąt lat temu. 1000 złotych to nie jest dużo pieniędzy jak na rower. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy pensja minimalna to 2000 zł. Nawet jeśli nie dysponujesz taką gotówką od ręki, to warto pomyśleć o zakupie roweru na raty, aniżeli kupować tanią chińszczyznę w markecie.
 

JAKI ROWER do 1000 zł KUPIĆ?

Z roku na rok liczba rowerów do 1000 zł maleje. Ma to związek z tym, że rosą inflacja, pensje minimalne, podatki i inne świadczenia socjalne, które w naturalny sposób powodują wzrost cen. Jeśli dodamy do tego słabnącą złotówę kosztem dolara, to okaże się że w ciągu kilku lat ceny rowerów poszybowały mocno w górę. Obecnie wśród rowerów do 1000zł wyróżniamy kilka głównych rodzajów:

 • górskie – mtb hardtail
 • trekkingowe,
 • crossowe,
 • miejskie,
 • dziecięce.

Jak spośród takiej oferty wybrać ten właściwy rower? Spokojnie, wystarczy że odpowiesz sobie na dwa pytania:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

 • ścieżki leśne – jeżdżąc głownie po utwardzonych leśnych ścieżkach, możesz wybrać MTB lub trekking. Crossówka też będzie ok, ale ona bardziej nadaje się na asfalt.
 • asfalt i drogi miejskie – planując jazdę głównie po drogach w miastach postaw na zakup crossówki lub roweru miejskiego,
 • górskie trasy – mając w planach wyprawy w góry w grę wchodzi praktycznie wyłącznie rowery typu MTB.

2. Do czego ma mi służyć rower?

Z kolei na pytanie o to, do czego będzie Ci potrzebny rower, możesz odpowiedzieć:

 • szybkie dojazdy do pracy – aby szybko dojechać do pracy lub szkoły niezawodna będzie lekka crossówka a niekiedy rower miejski,
 • turystyka rowerowa – badając weekendowo tereny zielone i zwiedzając nowe miejsca wybierz do swojej pasji rower trekking lub MTB,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – na sporadyczne wyprawy na miasto, na działkę czy do sklepu sprawdzi się rower trekkingowy i miejski.
Oceń
[Total: 2 Average: 5]