Jaki rower do 8000 zł kupić

Jaki rower do 8000 zł kupić?

Jaki rower do 8000 zł kupić? Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz najkorzystniejszy wariant. Możliwości jest trochę. Rower do 8000 zł to rower najwyższej klasy, który w katalogach producentów znajduje się na topowych miejscach.

Rowery górskie do 8000 zł

Rowery górskie do 8000 zł polecane są fanatykom kolarstwa górskiego, którzy szukają sprzętu najwyższej klasy do wiadomych celów. Tymi celami może być mocny trening, jazda dla frajdy lub branie udziału w amatorskich zawodach MTB XC.

Rowery SZOSOWE do 8000 zł

Rower szosowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które jeżdżą dużo i często. Rowery te są lekkie i wytrzymałe, doskonałe jako sprzęt do amatorskich wyścigów szosowych. Rowery szosowe do 8000 złotych posiadają koła w rozmiarze 28″, ramę oraz widelec wykonane z włókna węglowego. Najważniejszą kwestią w przypadku szosówek jest niska waga, która ułatwia rozwijanie dużych prędkości. W tym przedziale cenowym waga rowerów to około 8 kg.

Rowery CROSSOWE do 8000 zł

Rowery crossowe to grupa rowerów szybkich i zadaniowych, które ważą bardzo mało i posiadają ubogie wyposażenie. Geometria ramy sprzyja osiąganiu dużych prędkości. Rower nie należy do komfortowych, gdyż nie taki jest jego cel.

Rowery ELEKTRYCzNE do 8000 zł

Rowery crossowe to grupa rowerów szybkich i zadaniowych, które ważą bardzo mało i posiadają ubogie wyposażenie. Geometria ramy sprzyja osiąganiu dużych prędkości. Rower nie należy do komfortowych, gdyż nie taki jest jego cel.

Przed wyborem konkretnej marki roweru zastanów się, jaki typ roweru kupić. Rowery do 8000 złotych to duży wybór produktów, którymi można jeździć po różnego rodzaju nawierzchni i stosować w różnych celach.
JAKI ROWER do 8000 zł KUPIĆ?

Rowery do 8000 zł są najlepszymi rowerami wśród crossówek i trekkingów i jednymi z czołowych wśród rowerów górskich i szosowych. Rowery do 8000 zł dzielą się na kilka głównych rodzajów:

 • górskie – MTB XC, 29er, 27.5, trail, enduro,
 • trekkingowe,
 • crossowe,
 • szosowe.

Jak spośród tylu rowerów wybrać ten właściwy? Na pewno masz swój własny typ, lecz mimo wszystko odpowiedz sobie na dwa pytania zawarte poniżej:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

 • ścieżki leśne – górski, trekking,
 • asfalt i drogi miejskie – crossówka, szosowy,
 • górskie trasy – górski.

2. Do czego ma mi służyć rower?

Z kolei na pytanie o to, do czego będzie Ci potrzebny rower, możesz odpowiedzieć:

 • szybkie dojazdy do pracy – crossówka, MTB 29er,
 • turystyka rowerowa – trekking, górski, szosowy,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – trekking,
 • jazda wyczynowa – górski, szosowy.

Ostatnia kwestia i jedna z najważniejszych to odpowiedni dobór wysokości ramy. Ramę można dobrać sugerując się wielkościami zamieszczonymi w tabeli. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby kupić rower dopasowany do siebie. Bezpieczniej jest jednak podejść do jakiegokolwiek sklepu rowerowego i przymierzyć się do roweru. Wystarczy stanąć z ramą między nogami i jeśli nie rama nie dotyka krocza, lecz jest kilka centymetrów pod nim, to rozmiar roweru jest w porządku. To daje pewność 90%, że zakupiony rower okaże się dobrze dopasowany.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]