Porady rowerowe

Rowery na raty czy kredyt na rower?

Rowery na raty

Czy rower na raty się opłaca? Kredyt na rower jak i pożyczka na zakup roweru są jednymi z możliwości sfinansowania zakupu wymarzonego jednośladu. Sprawdź, czy warto kupować rowery na raty.
Decydując się na zakup roweru pierwsze na co patrzysz to w większości przypadków cena. Cena roweru odgrywa dużą rolę w wyborze konkretnego modelu. Kredyt na rower jak i kupno roweru na raty daje możliwość zakupu takiego sprzętu, o którym marzysz, a nie takiego, na jaki Cię w danym momencie stać. Zerknij na poniższe przedziały cenowe i odpowiedz, jaki jest Twój budżet na rower?

Jeśli interesuje Cię rower na raty, to zawęzimy powyższe przedziały do dwóch: rowery do 1500 złotych i rowery powyżej 2000 złotych. Zapytasz co z rowerami kosztującymi 1500-2000 złotych? To proste – sprzedawcy często dają rabaty na rowery kosztujące 2000 złotych i więcej. Rabaty mogą wynieść od 5 do nawet 20% w zależności od miesiąca! Zawsze pytaj o rabaty, rowery na raty można kupić o wiele taniej niż jest to oficjalnie w katalogach. A zatem, jaki rower chcesz kupić?

Rowery na raty do 1500 złotych

Zatem jeśli masz budżet rzędu 300-500 złotych na rower, warto rozważyć wzięcie taniej pożyczki na kilkaset złotych, dołożyć i kupić rower za około 1000 – 1500 złotych. Pożyczkę spróbuj wziąć od rodziny, od pracodawcy, a jeśli nie da rady, to rozważ bezpieczną i tanią pożyczkę online.

Obecnie jedną z najkorzystniejszych pożyczek jest ta od T-Mobile Usługi Bankowe. Raz że bez poręczycieli i zabezpieczeń a dwa że oprocentowana tylko na 5,5%. Wypełnij wniosek online (imię i nazwisko, email i nr telefonu) i czekaj na telefon od konsultanta. Wypytaj go o wszystko – to nic nie kosztuje.

Biorąc pod uwagę ceny rowerów w sklepach, rowery do 1000 złotych to tanie rowery. Ale i tak sto razy lepsze niż chińszczyzna z marketów 300 – 500 złotych! Pamiętaj, kupując rower w markecie będzie Ci ciężko egzekwować gwarancję i naprawiać rower. Supermarkety zazwyczaj sprzedają rowery tylko sezonowo i nie mają własnych serwisów. Z kolei kupując rower na raty w sklepie rowerowym możesz liczyć na całoroczną opiekę i serwis z rabatem.

Rower na raty za ponad 2000 złotych

Rower na raty który kosztuje ponad 2000 złotych to bardzo dobry pomysł dla osób lubiących jeździć amatorsko i często. W przypadku rower za 2000-3000 złotych warto wziąć nisko oprocentowany kredyt na rower w banku, oczywiście jeśli nie jesteś w stanie uzbierać takiej sumy a właśnie wyszło słońce.

Obecnie na rynku jest mnóstwo kredytów, dlatego warto brać pod uwagę rankingi. Według rankingów Money.pl, Bankier.pl i LukBank.pl, pierwsze miejsce zdobyła oferta banku BGŻ. Aby poznać oferty wszystkich banków i zdobyć najtańszy kredyt na rower wypełnij wniosek online.

Czy warto kupić droższy rower na raty?

Przedział cenowy współgra z jakością roweru, jego specyfikacją techniczną a także marką, jaką reprezentuje. Na co chcesz zwrócić uwagę podczas zakupu roweru oprócz ceny? Zapewne będzie to wyposażenie roweru, czyli specyfikacja. Im droższy rower, tym ma lepsze wyposażenie. Tak, ale nie zawsze! Jednak rowery poniżej 1000 złotych są nieopłacalne. Zwłaszcza te, które widzisz w super- i hipermarketach. Rower powinien być kupiony w sklepie rowerowym, a przedtem porównany na przykład na stronie jakirowerkupic.pl – abyś wiedział co kupujesz.

Czy opłaca się brać kredyt na rower?

I tak i nie. Opłaca się, jeśli potrzebujesz roweru, chcesz się rozwijać, chcesz zrobić komuś prezent, chcesz podziwiać piękno natury i najważniejsze – masz stały dochód, aby spłacić kredyt! Rower na raty jest nieopłacalny jeśli stać Cię, aby wyłożyć gotówkę lub jeśli nie masz stałej pracy i wiesz, że ciężko będzie płacić raty.

Kredyt na rower czy rower na raty w sklepie?

Wiele osób ma dylemat, czy kupić rower na raty w sklepie stacjonarnym czy może wziąć kredyt na rower w wybranym banku. Otóż decyzja zależy od najważniejszego czynnika: czy sklep rowerowy oferuje raty 0 procent? Raty na zakup roweru opłaca się wziąć wówczas, gdy w sklepie jest oferta “raty zero procent”.

Weź jednak pod uwagę, że:

  • sklep może nie dać Ci rabatu na rower jeśli kupisz go u nich na raty. Wówczas bardziej opłaca się wziąć kredyt na rower w wybranym banku;
  • jeśli chcesz kupić rower przez internet, to sklep może zwiększyć koszty dowozu, gdy kupisz rower na raty. Dzieje się tak bardzo często, że dostawa roweru jest gratis, ale w przypadku kupna na raty jest doliczane kilkadziesiąt złotych;
  • sklep współpracuje zazwyczaj tylko z jednym bankiem i nie jesteś w stanie rozważyć innej oferty. Biorąc kredyt na rower możesz na przykład przejrzeć poniższe porównanie banków i wybrać najkorzystniejsze;
  • kupując rower na raty musisz się liczyć z bardziej restrykcyjnymi zasadami sprawdzania zdolności kredytowej, niż w przypadku pożyczki czy kredytu w banku.

Jeśli nie chcesz lub nie jesteś w stanie wydać całej gotówki na rower, to możesz zdecydować się na kupno roweru na raty (o ile są 0 procent!), rozważyć wzięcie kredytu na rower lub – w przypadku tańszego modelu do 1500 złotych – pożyczki.

Niekiedy banki udzielają lepszych ofert dla osób, które posiadają już konto osobiste w ich banku. Nie mniej są to rzadkie przypadki i raczej posiadanie konta nie ma wpływu na wysokość oprocentowania kredytu.

Ocena kredytów na rower

Sprawdź i wybierz najlepszą opcję dla siebie. Określ kwotę kredytu, czas na jaki chcesz wziąć kredyt i sprawdź najlepsze oferty.

 

Oceń
[Total: 1 Average: 5]