Jaki rower do 12000 zł kupić

Jaki rower do 12000 zł kupić?

Jaki rower do 12000 zł kupić? Przeczytaj artykuł, który ma pomóc Ci wybrać odpowiedni rower. Rower do 12000 zł to sprzęt najwyższej klasy, dedykowany osobom które znają się na rzeczy i wykorzystują rower do celów wyczynowych.

Rowery górskie do 12000 zł

Rowery górskie do 12000 zł polecane są fanatykom kolarstwa górskiego. W tym przedziale cenowym rowery dla siebie znajdą zarówno fani maratonów jak i traili i enduro. Są to jedne z najwyższych modeli w katalogu producentów. Rowery górskie do 12000 zł charakteryzują się najwyższej klasy osprzętem, ramą wykonaną z ultralekkiego aluminium (czasami z carbonu) oraz trwałymi komponentami znanych marek.

Rowery SZOSOWE do 10000 zł

Rower szosowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które ścigają się i chcą wygrywać. Rowery te są lekkie i wytrzymałe, zaopatrzone głównie w hamulce hydrauliczne tarczowe i wykonane z bardzo lekkiego włókna węglowego. Szosowe do 10000 złotych posiadają koła w rozmiarze 28″, ramę oraz widelec wykonane z carbonu oraz bezawaryjne hamulce.

Rowery ELEKTRYCZNE do 12000 zł

  • Kross TRANS HYBRID 5.0 – zobacz

Rower elektryczny do 12000 zł to sprzęt wysokiej klasy, zaopatrzony w komponenty najwyższej jakości. Rowery elektryczne dzielą się głównie na dwa rodzaje: górskie i trekkingowe, choć można też znaleźć typowo miejskie e-bike.

Kupując rower w takiej cenie zapewne zdajesz sobie sprawę, jaki typ roweru kupić. Rowery do 12000 złotych to duży wybór produktów, którymi można jeździć po różnego rodzaju nawierzchni i stosować w różnych celach.
JAKI ROWER do 12000 zł KUPIĆ?

Rowery do 12000 zł są jednymi z najlepszych rowerów wśród górali i bardzo dobrymi wśród szosówek. Rowery górskie w tym przedziale cenowym są bardzo podzielone i zawierają sporo gatunków:

  • górskie – MTB XC, 29er, 27.5, trail, enduro,
  • szosowe – road, fitness, triathlonowy.

Jak spośród tylu rowerów wybrać ten właściwy? Na pewno masz swój własny typ, lecz mimo wszystko odpowiedz sobie pytanie zawarte poniżej:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

  • mocne zjazdy – górski downhill,
  • górskie trasy ze skokami – górski trail, enduro,
  • górskie ścieżki – MTB XC, szosowy fitness,
  • asfalt wyczynowo – szosowy road, triathlonowy,
  • asfalt rekreacyjnie – szosowy, MTB 29er.

Ostatnia kwestia i jedna z najważniejszych to odpowiedni dobór wysokości ramy. Przeczytaj artykuł o tym jaki rozmiar ramy wybrać, i kup rower dopasowany do siebie.

Oceń
[Total: 5 Average: 1.8]