Porady rowerowe

Rowery komunijne dla dziewczynek i chłopców

rowery komunijne

Rowery komunijne dla dziewczynek i chłopców to cała gama produktów. Służą do jazdy dla dzieci w wieku 8-9 lat. Jaki rower na komunię kupić, to pytanie które zadaje sobie wielu rodziców, dziadków i chrzestnych.

Cieszymy się, że rowery komunijne wracają do łask. To ważne, aby w młodym pokoleniu zaszczepiać miłość do sportu i kolarstwa. Tyle sukcesów polskich reprezentantów jeszcze lat 70, 80 a ostatnio za sprawą Mai Włoszczowskiej i Rafała Majki. Sukcesy wynikają z pracy i zapału do pasji. Rowery komunijne pomogą dzieciakom zapoznać się z rowerem na nieco wyższym poziomie.

Przed wyborem konkretnej marki roweru musisz zastanowić się, jaki rodzaj roweru komunijnego wybrać.
JAKI ROWER kupić na komunię?

Rowery komunijne to kilka rodzajów rowerów. Wybór jest uzależniony od tego, ile lat ma dziecko lub – co bardziej dokładne, ile ma wzrostu. Rowery na komunię dzielą się pod względem wielkości kół. Zobacz listę rowerów komunijnych:

 • rowery 26″,
 • junior 24″,
 • rowery 20″.

Jak spośród tej oferty wybrać właściwy rower? Czym lepszy będzie rower na kołach 20″ czy 24″? Aby kupić odpowiedni rower dla dziecka, zacznij od odpowiedzi na pytanie:

Rowery komunijne w rozmiarze 26″

Jeśli Komunia Święta jest później niż zwykle, a zdarza się, że obecnie jest w 3 klasie szkoły podstawowej, to dziecko może już być wysokie. Rower górski typu MTB (rekreacyjny) może być prezentem na komunię dla wysokiego dziecka (zdecydowanie powyżej 145 cm). Należy tutaj zwrócić uwagę na rozmiar ramy w takim rowerze. Jako, że koła są wielkości 26″, to rama musi być stosunkowo niska i mierzyć 13-14 cali. Taką wysokość mają najczęściej pierwsze modele w kolekcji. W przypadku Krossów są to rowery o nazwie Hexagon (męskie) i Lea F (damskie).

kross dust 2.0 2020

Jednym z rowerów na komunię jest 26″ Kross Dust 2.0 za 2499 zł

Góral MTB 26″ sprawdzi się jako rower na komunię, o ile będzie dobrze dopasowany. Jeśli rower będzie za duży, dziecko może zniechęcić się do kolarstwa na długie lata!

Zobacz: lista rowerów MTB 26″

Co ciekawe, w ofercie Krossa są też rowery komunijne na kołach 26 cale inne niż MTB! Można na przykład kupić na komunię rower crossowy a nawet szosowy – dopasowany rozmiarem do dzieci. Sprawdź sam:

 1. Rower szosowy komunijny Kross VENTO JR 2.0
 2. Rower crossowy na komunię Kross EVADO JR 1.0 – sprawdź ceny

Rowery komunijne typu junior 24″

Najpopularniejszy rower na komunię. Rowery junior 24″ zostały stworzone z myślą o dzieciach w wieku ok. 8-9 lat lat. Rowery junior są popularne jako prezent komunijny, wyprzedawane na pniu od lutego do maja. Rower junior jest zazwyczaj góralem, czyli rowerem z przerzutkami, bez dodatkowych akcesoriów, służącym do jazdy po lesie.

Rowery na kołach 24″ dla chłopaka i dziewczyny:

 1. Kross Hexagon JR 1.0
 2. Kross Dust JR 1.0
 3. Kross LEA JR 1.0 – sprawdź ceny
kross lea jr 1.0 2020

Tak wygląda rower komunijny dla dziewczynki KROSS LEA JR 1.0

Produkowane są również rowery junior typu city. Idealne jako rower na komunię dla dziewczynki. Taki rower posiada szeroką kierownicę, bagażnik, dzwonek, błotniki i jest oczywiście cięższy od roweru junior typu “górskiego”. Pozycja na tym rowerze jest też bardziej wyprostowana.

Zobacz: lista rowerów junior 24″

Rowery komunijne na kołach 20 cali

Jeśli zastanawiasz się jaki rower kupić na komunię dla dziecka o niskim wzroście (poniżej 135 cm), to dobrem wyborem będzie rower na kołach 20″. Kupowany jako drugi (po 12-calowym) lub trzeci (po 16-calowym) rower w życiu dziecka. Jest to także dobry pomysł jako prezent na wczesną komunię.

Tutaj możesz rozważyć rowery:

 1. Kross Racer 5.0 – sprawdź ceny
 2. Kross Mini 5.0 – sprawdź ceny

Do roweru można dokupić sporo dodatkowych akcesoriów – zamontuje się błotniki, koszyczek z bidonem na kierownicę, licznik i podpórkę.

Zobacz: lista rowerów dziecięcych 20″

ILE wzrostu MA DZIECKO?

Dokładniejszy będzie wybór roweru komunijnego pod kątem wzrostu dziecka:

 • 120 – 135 cm – rower 20″,
 • 135 – 145 cm – rower junior 24″,
 • pow. 145 cm – rower 26″ (dla dorosłych) na ramie XXS (13″) lub XS (14″).

Rowery komunijne, czyli te najczęściej kupowane na prezent dla dzieci. Wiek komunijny to ok. 8 lat, wzrost ok. 140cm. Standardowo przyjmuje się więc, że najlepszy będzie rower typu junior na kołach 24 cale. Nie mniej zdarza się, że dziecko ma mniej lub więcej wzrostu niż średnia. Dla niższego dziecka (poniżej 135 cm) można kupić rower na kołach 20″. Z kolei dla wyższego (powyżej 145 cm) rower dla dorosłych na kołach 26″ i najniższej ramie, która z reguły mierzy ok. 13-14″.

Ocena rowerów komunijnych

Rowery komunijne to bardzo ważny element w życiu młodego człowieka. To od roweru zaczynały się największe przyjaźnie lat młodości. Ilu z was poznało swojego kolegę podczas jazdy na rowerze?

Rowery na komunię to początek przyjaźni!

Rower na komunię był kiedyś standardem, dziś jest wyjątkiem, ale coraz więcej tych wyjątków. Polecamy rowery komunijne najlepszych marek: Kross, Unibike, Kellys. To zapewni mu długą żywotność, a dziecku radość z jazdy.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię

opinie

 • Rower super sprawa. Ja sama pamiętam, że na swoją komunię dostałam rower i teraz zbliża się komunia mojej chrześnicy i szukam odpowiedniego modelu dla niej. Jak byłam ostatnio w media expert to zakochałam się w różowym rowerze Indiana Moena, pewnie się na niego zdecyduje <3

 • Ja wybrałem rower na komunię dla dziewczynki Lizard Luna, z koszyczkiem i wyściółka, chrześnica zachwycona 🙂