Porady

Rowery komunijne – jaki rower kupić na komunię?

rowery komunijne

Jaki rower na komunię kupić, to pytanie które zadaje sobie wielu rodziców, dziadków i chrzestnych. Rowery komunijne to cała gama produktów do jazdy dla dzieci w wieku 8-9 lat.

Przed wyborem konkretnej marki roweru musisz zastanowić się, jaki rodzaj roweru komunijnego wybrać.


JAKI ROWER kupić na komunię?

Rowery komunijne to kilka rodzajów rowerów. Wybór jest uzależniony od tego, ile lat ma dziecko lub – co bardziej dokładne, ile ma wzrostu. Rowery na komunię dzielą się pod względem wielkości kół. Zobacz listę rowerów komunijnych:

  • rowery MTB 26″,
  • rowery junior 24″,
  • rowery 20″.

Jak spośród tej oferty wybrać właściwy rower? Czym lepszy będzie rower na kołach 20″ czy 24″? Aby kupić odpowiedni rower dla dziecka, zacznij od odpowiedzi na pytanie:

ILE wzrostu MA DZIECKO?

Dokładniejszy będzie wybór roweru komunijnego pod kątem wzrostu dziecka:

  • 120 – 135 cm – rower 20″,
  • 135 – 145 cm – rower junior 24″,
  • pow. 145 cm – rower 26″ (dla dorosłych) na ramie XXS (13″) lub XS (14″).

Rowery komunijne, czyli te najczęściej kupowane na prezent dla dzieci. Wiek komunijny to ok. 8 lat, wzrost ok. 140cm. Standardowo przyjmuje się więc, że najlepszy będzie rower typu junior na kołach 24 cale. Nie mniej zdarza się, że dziecko ma mniej lub więcej wzrostu niż średnia. Dla niższego dziecka (poniżej 135 cm) można kupić rower na kołach 20″. Z kolei dla wyższego (powyżej 145 cm) rower dla dorosłych na kołach 26″ i najniższej ramie, która z reguły mierzy ok. 13-14″.

Rowery komunijne – MTB 26″

Rower górski typu MTB (rekreacyjny) może być prezentem na komunię dla wysokiego dziecka (zdecydowanie powyżej 145 cm). Należy tutaj zwrócić uwagę na rozmiar ramy w takim rowerze. Jako, że koła są wielkości 26″, to rama musi być stosunkowo niska i mierzyć 13-14 cali. Taką wysokość mają najczęściej pierwsze modele w kolekcji. W przypadku Krossów są to rowery o nazwie Hexagon (męskie) i Lea F (damskie). Góral MTB 26″ sprawdzi się jako rower na komunię, o ile będzie dobrze dopasowany. Jeśli rower będzie za duży, dziecko może zniechęcić się do kolarstwa na długie lata!

Zobacz: lista rowerów MTB 26″

Rowery komunijne – junior 24″

Najpopularniejszy rower na komunię. Rowery junior 24″ zostały stworzone z myślą o dzieciach w wieku ok. 8-9 lat lat. Rowery junior są popularne jako prezent komunijny, wyprzedawane na pniu od lutego do maja. Rower junior jest zazwyczaj góralem, czyli rowerem z przerzutkami, bez dodatkowych akcesoriów, służącym do jazdy po lesie. Produkowane są również rowery junior typu city. Taki rower posiada szeroką kierownicę, bagażnik, dzwonek, błotniki i jest oczywiście cięższy od roweru junior typu „górskiego”. Pozycja na tym rowerze jest też bardziej wyprostowana.

Zobacz: lista rowerów junior 24″

Rowery komunijne – dziecięce 20″

Jeśli zastanawiasz się jaki rower kupić na komunię dla dziecka o niskim wzroście (poniżej 135 cm), to dobrem wyborem będzie rower na kołach 20″. Kupowany jako drugi (po 12-calowym) lub trzeci (po 16-calowym) rower w życiu dziecka. Jest to także dobry pomysł jako prezent na wczesną komunię. Do roweru można dokupić sporo dodatkowych akcesoriów – zamontuje się błotniki, koszyczek z bidonem na kierownicę, licznik i podpórkę.

Zobacz: lista rowerów dziecięcych 20″

Ocena rowerów komunijnych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Napisz opinię

opinie

  • Rower super sprawa. Ja sama pamiętam, że na swoją komunię dostałam rower i teraz zbliża się komunia mojej chrześnicy i szukam odpowiedniego modelu dla niej. Jak byłam ostatnio w media expert to zakochałam się w różowym rowerze Indiana Moena, pewnie się na niego zdecyduje <3

  • Ja wybrałem rower na komunię dla dziewczynki Lizard Luna, z koszyczkiem i wyściółka, chrześnica zachwycona 🙂