Kross - katalog rowerów

Rowery Kross

Rowery Kross

Jaki rower marki Kross kupić, to pytanie które zadaje sobie wielu rowerzystów. Rowery KROSS to cała paleta produktów. Znajdziesz tu rowery do jazdy rekreacyjnej i wyczynowej, rowery męskie i damskie. Kross to znany i ceniony polski producent rowerów.

Przed wyborem konkretnego roweru Kross polecamy zapoznać się z poniższym artykułem, który pomoże wybrać odpowiedni rodzaj roweru.
JAKI ROWER Kross KUPIĆ?

Rowery Kross to kilka rodzajów i kilkanaście gatunków rowerów. Wybór jest uzależniony od tego, gdzie i jak chcesz jeździć. Zobacz listę rowerów Kross według rodzajów i kolekcji:

 • rowery górskie – Kross Level (XC), Kross Hexagon (MTB), Kross Moon (enduro), Kross Soil, Kross Grist, Kross Dust (trail),
 • rowery crossowe – Kross Evado,
 • rowery trekkingowe – Kross Trans,
 • rowery miejskie – Kross Flex (składane),
 • rowery szosowe – Kross Vento (road), Kross Vento TR (triathlon),
 • rowery dziecięce.

Oprócz rowerów Kross, producent sprzedaje klasyczne i nowoczesne rowery miejskie pod marką Le Grand.

Jak spośród takiej oferty wybrać ten właściwy rower? Aby kupić odpowiednie rower, zacznij od odpowiedzi na pytanie:

DO CZEGO MA MI SŁUŻYĆ ROWER?

Rowery Kross to kilka rodzajów jednośladów. Wybór musisz określić odpowiadając na pytanie, jaka będzie Twoja jazda.

 • dalekie wyprawy krajoznawcze – trekking, MTB 29er
 • szybkie dojazdy do pracy, spalanie kalorii a także wyprawy po okolicy – cross, urban
 • na zakupy, na działkę, ze znajomymi po mieście – city, urban
 • intensywna jazda po lasach, górach – MTB 29er, MTB 27.5
 • ekstremalna jazda – trail, MTB 29er, enduro, downhill
 • weekendowe wypady z rodziną, jazda po ścieżkach rowerowych – MTB, comfort

Druga sprawa to rozmiar ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby zakupić dopasowany do siebie rower górski.

Rowery Kross – polski producent rowerów

kross logo

Kross to polska firma z branży rowerowej. Zajmuje się produkcją ram i rowerów.

Firma powstała w 1990 roku, założona przez Pana Zbigniewa Sosnowskiego, który otworzył w Przasnyszu sklep rowerowy. Początkowo sprzedawał w nim rowery marki… Romet. Niedługo potem przekształcił sklep w hurtownię, by w końcu otworzyć montownię rowerów. Początkowo firma sprzedawała swoje rowery pod marką Grand, by od 2003 roku wejść na rynek z rowerami Kross. Od 2016 roku Kross posiada również markę rowerów miejskich – Le Grand.

Obecnie rowery Kross to jedne z najpopularniejszych w kraju, a także wiodąca marka w Europie (eksport wynosi ok. 1/3 produkcji). W 2014 roku Kross posiadał 20% rynku rowerowego w Polsce. Od 2016 roku Kross wszedł w segment rowerów triathlonowych i rozszerzył kolekcję rowerów górskich wyczynowych.

Kross posiada własny dział technologiczny, laboratorium udoskonalające rowery i pracujące nad nowymi rozwiązaniami. Nowe rowery, które wchodzą do katalogu Krossa są efektem prac projektantów i polskiej myśli technologicznej.

Rowery Kross – zawodowi kolarze

Kross powołał do życia kolarską grupę zawodową Kross Racing Team, która jest zrzeszona w UCI. W KRT jeżdżą między innymi Maja Włoszczowska i Anna Szafraniec – utytułowane reprezentantki Polski w kolarstwie górskim. Anna Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobywał w Rio de Janeiro srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Oprócz tego firma Kross jest sponsorem wielu imprez i wyścigów kolarskich.

Rowery Kross – ceny

Ceny rowerów Kross zależą od rodzaju jednośladu.

Najdroższe są rowery górskie podwójnie amortyzowane, rowery szosowe i rowery triathlonowe. Aby je kupić należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych za sztukę. Kilka tysięcy złotych należy wydać za rowery crossowe i trekkingowe. Najtańsze (w granicach tysiąca-dwóch tysięcy złotych) są rowery górskie rekreacyjne (Hexagon), rowery miejskie i pierwsze modele trekkingów oraz crossówek. Rowery dziecięce kosztują od kilkuset do 2500 złotych.

Najpopularniejsze rowery Kross

Do najpopularniejszych rowerów marki Kross należą:

Rowery Kross
Ocena: 5 (głosy: 11)

Napisz opinię

five + 18 =