Jaki rower kupić? FAQ

Rower na szosę i do lasu 2000-2500 zł

Witam, chcę kupić nowy rower, jazda po szosie i trochę leśne drogi, 2000-2500zł, waga 90 kg i 188 wzrost proszę o propozycje za które z góry dziękuje. Sławek 

Nasza odpowiedź

Jeśli stawiasz na jazdę głównie po szosie, to góral nie będzie Ci potrzebny. W grę wchodziłby 29er, ale tylko w przypadku gdyby ten las to miał być stricte “wyjazd do lasu”, a nie “przejazd przez las” aby dalej jechać szosą.

Jeśli celujesz głównie w szosę, to weź pod uwagę crossówkę lub trekking. Trekkingi cechuje pozycja wyprostowana, są ciężkie, mają pełny osprzęt z bagażnikiem, błotnikami, oświetleniem w dynamo. Możesz jeździć na dalekie wyprawy a i w lesie spokojnie przejedzie. Crossówki są to trekkingi do szybkiej jazdy. Bez błotników, bagażnika, oświetlenia itd. Mają wąskie opony i są świetne do jazdy po asfalcie. Do lasu nadają się wówczas, gdy mają opony z agresywniejszym bieżnikiem.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Unibike Viper GTS – crossówka za 2499zł, ale zjedziesz z ceną niżej,
  2. Kross Evado 5.0 – cross, po utargowaniu weźmiesz za 2500zł,
  3. Kross Trans 7.0 – trekking, utargujesz za 2500zł,
  4. Giant Tourer CS

W crossówkach, w stosunku cena do jakości wygrywa Unibike Viper GTS . Posiada hamulce v-brake (jedni wolą bardziej niż tarczówki) i napęd na Shimano Deore.  Kross Evado 5.0 to stary wyjadacz, crossówka z hamulcami hydraulicznymi, z tylu na Deore, 27 biegów. Z trekkingów polecamy Kross Trans Arctica, czyli trekking z hamulcami hydraulicznymi, 24 biegi i na Shimano Deore.

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,66. Stawiam na L-kę, czyli 21 cali.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię