Jaki rower kupić? FAQ

Jaka crossówka do 3000 złotych – Merida Crossway 300 czy Giant Roam 1?

Witam, chcę kupić nowy rower, waham się między Merida Crossway 300 a Giant Roam 1. Mój wzrost to 180cm a długość nogi 86-87 cm. Dawid

Nasza odpowiedź

Są to rowery bardzo podobne do siebie pod kątem osprzętu. Różnica występuje w profilu ramy, jednak wybór lepszej jest uzależniony od indywidualnych odczuć.

Crossówki są stosowane do szybkiej jazdy. Bez błotników, bagażnika, oświetlenia itd. Ważne są więc hamulce. W tym przypadku wygrywa Giant Roam 1, który posiada wyższy model Shimano, mianowicie M365. Korba Shimano T521 również przechyla szalę na stronę Gianta. W Meridzie są z kolei lepsze piasty, Shimano. Ryzykując można śmiało stwierdzić, że będziesz zadowolony z obu modeli. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy z crossówek do 3000 złotych lepsza będzie Merida Crossway 300 czy Giant Roam 1. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Krossa Evado 5.0, który jest cenowo konkurencyjny. Istotna jest również kwestia wyglądu i jak wspomnieliśmy indywidualnych upodobań i komfortu.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Merida Crossway 300 – omawiana crossówka,
  2. Kross Evado 5.0 – inna propozycja crossówki,
  3. Giant Roam 1 – omawiana crossówka, ale starszy rocznik.

Biorąc pod uwagę Twój wzrost, czyli 180 cm to dobra byłaby M-ka, ale masz długie nogi (86-87cm), dlatego polecamy rozmiar ramy L.

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,66. Stawiam na L-kę, czyli 21 cali.

Oceń
[Total: 2 Average: 4]