Jaki rower kupić? FAQ

Rower rekreacyjny na asfalt i żwir do 2000 zł

Cześć, interesuje mnie typowy rower rekreacyjny do jazdy po drogach asfaltowych, czasem drogach żwirowych. Wzrost to 181 cm,  długość nogi do pachwiny to około 83-84 cm. Mój budżet to 2000 złotych. Przemek

Nasza odpowiedź

Do jazdy rekreacyjnej po drogach asfaltowych z domieszką żwiru może posłużyć trekking lub crossówka. Jeszcze jeszcze rower górski, który w wersji 29-calowej może być dobrym wyborem na asfalt i żwir.

Crossówki służą do szybkiej jazdy. Bez błotników, bagażnika, oświetlenia na dynamo itd. W Twoim przypadku rekreacja może oznaczać albo weekendowe przejażdżki po okolicy, aby spalić trochę kalorii – wówczas crossówka będzie w porządku. Jeśli jednak chciałbyś jeździć bardziej komfortowo, nieco bardziej turystycznie, to konieczny jest trekking. Rower trekkingowy jest cięższy, nie jest tak gibki, ale również na dużych kołach 28-cali. Ma za to bardzo wygodne siodełki i pozycja na nim jest bardziej wyprostowana. W ostateczności możesz rozważyć górala 29-er, który sprawdzi się zarówno na asfalcie jak i w terenie, a sam jest mocnym rowerem i pociągnie np. przyczepkę.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Merida Big Nine 20-D – góral 29-er,
  2. Kross Trans Pacific – rower trekkingowy,
  3. Saveno Everest 3.0 GTS – crossówka.

Biorąc pod uwagę Twój wzrost, czyli 181 cm oraz długość nogi (83-84cm), to szukaj roweru w rozmiarze M/L lub 55cm.

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,66.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]