Jaki rower kupić? FAQ

Jaki rower szosowy do triathlonu do 3500zł

Witam, poszukuję dla siebie pierwszej szosy pod kątem triathlonu do 3,5tys, mam 183 wzrostu i 83kg wagi, jakieś propozycje ? Majkel

Nasza odpowiedź

Wybór szosówki do  rozpoczęcia trenowania triathlonu to dobry pomysł. Nie tylko z uwagi na niższą cenę szosówek, ale i uniwersalność roweru. Dobrze, jeśli taka szosówka ma przynajmniej karbonowy widelec i aerodynamiczną ramę. W podanym przedziale (+/-) proponujemy szeregując od najlepszego. Podane ceny są orientacyjne – tyle można utargować. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Giant Defy 3 – za 3200zł do kupienia,
  2. Trek 1.1 – można utargować za 2800zł,
  3. Merida Scultura 100 – za 2999zł do zdobycia.

W stosunku cena do jakości wygrywa Giant  Defy 3 – jest na pełnej grupie Sora i z karbonowym widelcem. Trek 1.1 ma taki sam aerodynamiczny kształt jak te najdroższe modele z Treka, dożywotnią gwarancję na ramę ii jest na Clarisie. Merida Scultura 100 cechuje się nieco innym kształtem ramy, karbonowym widelcem i z tyłu ma Sorę.

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,66.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]