Jaki rower kupić? FAQ

Kross Trans India czy Kross Trans Siberian?

Zastanawiam się pomiędzy Trans India i Trans Siberian i nie wiem na który mam sie zdecydować. Mam 173cm wzrostu i budżet na rower ok. 2000 zł. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam, Klaudia

Nasza odpowiedź

Zarówno Kross Trans India jak i Kross Trans Siberian to rowery trekkingowe. Trekkingi nadają się do jazdy turystycznej, zarówno po asfalcie jak i po bardziej nierównym terenie. Są wyposażone kompletnie oraz mają geometrię ramy zapewniającą wygodę i bezpieczeństwo. India od Siberiana różni się pod wieloma względami.

Po 1 rozmiar kół. Trans India posiada koła 26 cali, Trans Siberian 28 cali, czyli większe. Po drugie, Trans India nie ma dynama w piaście, lecz zewnętrzne. Dynamo w piaście jest o wiele bardziej wygodne i mniej narażone na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Trans Siberian to także lepszy napęd. No i ostatnia sprawa – Trans Siberian jest droższy. Nie mniej przy budżecie w okolicach 2000 zł powinnaś się raczej zastanawiać nad wyborem spomiędzy Kross Trans Pacific i Kross Trans  Alp, które są lepsze od Siberiana o co najmniej jedną klasę.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów. Rowery po nowym nazewnictwie z 2018 roku:

  1. Kross Trans 5.0
  2. Kross Trans 4.0
  3. Kross Trans 3.0
  4. Kross Trans 1.0

Biorąc pod uwagę Twój wzrost, czyli 176 cm to najlepszy będzie rozmiar ramy L.

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,66.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]