Porady rowerowe

Jaki rower dla seniora wybrać?

jaki rower dla seniora

Jaki rower dla seniora wybrać? Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. Jednak w przypadku seniorów, treningi pozwalają zachować lepszy poziom zdrowia, wzmocnić układ krążeniowy, a także poprawić kondycje mięśni i stawów. Aby uzyskać te dobroczynne efekty poprzez kolarstwo, trzeba dołożyć wszelkich starań aby wybrać odpowiedni jednoślad. Jaki rower dla seniora okaże się najlepszym wyborem?

Słowem kluczowym w przypadku jednośladów dla seniorów jest wygoda. Starsze osoby zwykle nie planują bicia rekordów oraz pokonywania karkołomnych tras. Oczywiście istnieją wyjątki, jednak tu skupimy się na rowerach dla przeciętnej osoby starszej, która przede wszystkim liczy na przyjemność z jazdy. Aby uzyskać maksymalny komfort jazdy należy skupić się na kilku istotnych czynnikach. Rozmiar kół, materiał z jakiego wykonana jest rama, kształt siodełka. Te elementy mają szczególne znaczenie w przypadku kupowania roweru dla seniora.

Lekkość roweru czyli wybór ramy

Rower dla seniora powinien być lekki, a zarazem wytrzymały. Sam rozmiar ramy zależy od wzrostu seniora. Istotniejszy jest jednak wybór optymalnego materiału, z którego wykonana jest rama. Aluminium jest świetnym połączeniem lekkości, wytrzymałości i przystępnej ceny. Z kolei, jeżeli kwota przy kupnie roweru nie gra roli, warto wybrać jednoślady wykonane z kompozytów zwanych włóknami węglowymi. To obecnie najlżejsze i najwytrzymalsze ramy, które gwarantują doskonały komfort jazdy i sprawiają, że nawet długa trasa nie wywołuje zmęczenia.

Rowery dla seniorów:

Co wpływa na wygodę jazdy w przypadku rowerów dla seniorów?

Jaki rower dla seniora pod względem rozmiaru kół? Jeżeli senior planuje wyprawy po za miasto, koniecznie postawmy na większe opony (27,5” – 29”). Gwarantują one łatwiejsze pokonywanie przeszkód oraz amortyzowanie nierówności na drodze. Jeżeli jednak jednoślad będzie wykorzystywany wyłącznie w mieście, możemy wybrać rower z mniejszymi oponami. Szczególną uwagę należy zwrócić także przy wyborze siodełka. Powinno być ono odpowiednio szerokie, aby zapewnić komfort jazdy, a także dobrze stabilizować ułożenie kręgosłupa.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]