Porady rowerowe

Jaki rower lepszy: Kross czy Kellys?

rowery kross czy kellys

Poszukując profesjonalnego roweru warto znać najlepsze i renomowane marki producentów jednośladów. Na naszym rynku ogromną popularnością cieszy się polska firma Kross, która słynie z dobrych rowerów na każdą kieszeń. Nieco mniej popularny jest z kolei producent Kellys specjalizujący się w rowerach górskich i trekkingowych. Porównajmy obu producentów i sprawdźmy, jaki rower lepszy: Kross czy Kellys?

Rower Kellys na najtrudniejszą trasę

Firm Kellys pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i działa od 1991 roku. W ofercie producenta znajdziemy wszystkie, najpopularniejsze rodzaje jednośladów. Jednak marka Kellys słynie przede wszystkim z doskonałych rowerów górskich, a także trekkingowych.

Za sprawą najlepszych materiałów oraz świetnego osprzętu, rowery tej firmy świetnie spisują się w najtrudniejszym terenie. Marka w ostatnich latach zyskała coraz większe zainteresowanie także w naszym kraju. Z tego względu widok roweru Kellys na ścieżce rowerowej nie należy już do najrzadszych.

Kross – najpopularniejsze rowery z Polski

Kross to polski producent rowerów funkcjonujący na rynku od 1990 roku. Marka słynie przede wszystkim z rowerów górskich. Jest właścicielem grupy kolarstwa górskiego KROSS Racing Team, do której należy m.in. nasza utytułowana zawodnicza Maja Włoszczowska.

Marka Kross szybko zyskała popularność za sprawą innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnego wyglądu jednośladów. Teraz jest to jedna z największych firm w Polsce zajmujących się produkcją rowerów. Co bardzo istotne, rowery Kross oferują wysoką jakość za przystępną cenę.

Która marka rowerów jest lepsza?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaki rower lepszy: Kross czy Kellys. Obie te firmy prezentują bardzo wysoki poziom i mają w swoim asortymencie modele, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kolarzy.

Niemniej jednak, jeżeli poszukujesz doskonałego roweru górskiego, który sprawdzi się w każdych, nawet ekstremalnych warunkach, postaw na droższe rowery Kellys. Z kolei Kross proponuje nam bardzo wysoką jakość i bogaty osprzęt w zamian za rozsądną cenę.

Oceń
[Total: 2 Average: 5]