Jaki rower kupić? FAQ

Solidnie wyposażony rower crossowy na drogi asfaltowe

Chciałbym kupić w miarę solidnie wyposażony rower crossowy. Mam 176 cm wzrostu. Głównie drogi asfaltowe w terenie górskim. Nie mam preferencji co do marki, ale chciałbym aby miał opony Schwalbe CX Comp, przerzutkę Shimano DEORE, amortyzowany widelec z blokadą, hydrauliczne tarczowe hamulce. Do kwoty 2500 złotych. Pozdrawiam, Wojtek

Nasza odpowiedź

Rowery crossowe w zaproponowanej przez Wojtka specyfikacji to dobre, klasowe modele. Świadczy o tym fakt, że rowery w tej cenie są jednymi z najbardziej “chodliwych”.

Crossówki są stosowane do szybkiej jazdy. Bez błotników, bagażnika, oświetlenia itd. Ważne są więc hamulce i opony. Tutaj Wojtek optuje za hamulcami hydraulicznymi tarczowymi i jest to bardzo dobry wybór. Jako, że Wojtek jeździ w terenach górzystych, to życzy sobie również amortyzowany widelec z blokadą skoku. Z trzech rowerów, które proponujemy Wojtkowi wszystkie posiadają hamulce hydrauliczne tarczowe i amortyzowany widelec z blokadą. Haibike Seet Cross ma założone hamulce Tektro, natomiast Saveno Everest 4.0 i Kross Evado 5.0 są wyposażone w hamulce marki Shimano. Najlepszy model posiada Evado – BR-M396, ale jest to jednocześnie najdroższy rower z proponowanej trójki.

Co do opon, to Schwalbe CX Comp posiadają Saveno Everest 4.0 i Kross Evado 5.0. Haibike Seet Cross 3.0 jest wyposażony w opony Impact Smart Pac.

Ostatni element – przerzutka Deore. Evado 5.0 i Haibike Seet Cross 3.0 posiadają przerzutkę Shimano Deore i 27 biegów, natomiast Saveno Everest 4.0 – Shimano Deore SLX i 30 biegów.

Odnośnie cen, to katalogowo w kwocie 2500zł mieści się Haibike Seet Cross 3.0, natomiast za Kross Evado 5.o i Saveno Everest 4.0 trzeba dopłacić 300-400zł. Cenę może oczywiście negocjować ze sprzedawcą i dopłata wyjdzie jeszcze niższa.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Kross Evado 5.0
  2. Saveno Everest 4.0
  3. Haibike Seet Cross 3.0

Biorąc pod uwagę Twój wzrost, czyli 176 cm to najlepszy będzie rozmiar ramy M.

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,66.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]