Jaki rower kupić? FAQ

Jaki rower trekkingowy dla niskiego mężczyzny?

Mam 170 cm wzrostu. Oglądałem rowery trekkingowe (np. Romet Wagant)  i ten model to najmniejszy rozmiar to 19 cali. Proszę o poradę, mam odłożone 1500-2000 zł. Pozdrawiam, Łukasz

Nasza odpowiedź

Rowery trekkingowe w większości są postawione na kołach 28 cali, a więc są dosyć duże. 170 cm wzrostu to nie jest mało, ale i nie jest dużo 🙂 W przypadku mężczyzny można jednak powiedzieć, że mając 170cm wzrostu należy się do tej niższej części. Jaki rower trekkingowy wybrać w takim wypadku?

A więc mamy 28″ koła i do tego jeszcze rozmiar ramy – M albo L. S-ki praktycznie nie występują. Jest trudno, ale można coś poradzić. Opcje są trzy:

  1. Kupić rower trekkingowy na małych kołach 26 cali. Niektóre marki robią takie rowery, ale są to przeważnie tanie rowery. Akurat w przypadku budżetu Łukasza, czyli 1500zł, w grę wchodzi Kross Trans India. Posiada dynamo, 21 biegów, amortyzowany widelec, jest całkiem OK.
  2. Kupić rower trekkingowy na dużych kołach 28 cali ale o rozmiarze S – 17″. Niektóre wyższe modele trekkingów posiadają S-ki. Przykładowo Kross Trans Alp, który ciut wykracza poza budżet Łukasza, ale przy negocjacjach może uda się nieco zbić cenę. Trans Alp to już rower 1 klasa – dobra przerzutka, mocne opony, dynamo w piaście, rower na dłuugie wyprawy.
  3. Kupić rower crossowy na kołach 28″ i o rozmiarze ramy S – 17″. Ostatnia opcja to zakup roweru crossowego. Praktycznie każda crossówka męska występuje w S-ce. Dokupienie do niego błotników, oświetlenia, bagażnika, amortyzowanej sztycy podsiodłowej, wygodnego siodełka – i mamy wygodny rower. Oczywiście sylwetka nie będzie tak wyprostowana jak w przypadku trekkingów. Tutaj można zaproponować Kross Evado 3.0.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Kross Trans 5.0
  2. Kross Evado 3.0
  3. Kross Trans 1.0
Oceń
[Total: 1 Average: 5]