Porady rowerowe

Jaki rower lepszy: Kross czy Merida?

kross czy merida

Tani rower to synonim słabego wykonania i tanich materiałów. Dlatego warto dopłacić do markowego jednośladu. Jaki rower lepszy: Kross czy Merida?

Wielu zaawansowanych kolarzy twierdzi, że wybór odpowiedniej marki roweru ma ogromny wpływ na to, jak będzie spisywał się jednoślad w naszym codziennym życiu. Z całą pewnością należy unikać “makrokeszu”, czyli tanich rowerów sprzedawanych w popularnych sieciach supermarketów.

Kross – najpopularniejszy polski producent rowerów

Kross jest polską firmą produkującą rowery i akcesoria rowerowe od 1990 roku. Producent szybko zyskał duże uznanie i był kojarzony z nowoczesnym wyglądem jednośladów, dobrą jakością wykonania, a także przystępną ceną. Z tego względu, przez ostatnią dekadę XX wieku Kross był jednym z najczęściej wybieranych modeli w Polsce. Przedsiębiorstwo kieruje także drużyną kolarstwa górskiego KROSS, do której należy mistrzyni świata z 2010 roku, Maja Włoszczowska. To potwierdza, jak dużą renomę zbudowała w naszym kraju marka rowerów Kross.

Nowoczesne rowery tajwańskiego producenta Merida

Firma Merida rozpoczęła swoją działalność w 1972 roku. Jej właściciel postanowił obalić światową teorię, że tajwańskie rowery cechuje przede wszystkim niska jakość. Dlatego też, firma zawsze dbała o wysokiej jakości materiały, nowoczesne rozwiązania oraz dokładne wykonanie jednośladu. To przełamało pogląd o słabej jakości tajwańskich rowerów. Obecnie, Merida słynie na całym świecie z profesjonalnych i bardzo nowoczesnych rowerów, które wzbudzają zachwyt zarówno w oczach początkujących kolarzy, jak również wśród zawodowców.

Kross vs Merida – jaki rower warto kupić?

Podsumowując, jaki rower lepszy: Kross czy Merida? Obie firmy mogą się pochwalić bardzo dobrym wykonaniem swoich jednośladów oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Przewaga technologiczna jest jednak po stronie producenta Merida. Z kolei Kross jest ceniony przede wszystkim za zachowanie idealnej proporcji przystępnej ceny za wysoką jakość. Dlatego też, jeżeli szukasz dobrego roweru w umiarkowanych granicach cenowych, wybierz rower Kross. Jeśli jednak jesteś w stanie wydać nieco więcej za nowoczesny i doskonale wykonany jednoślad – możesz zdecydować się na rowery Merida.

Oceń
[Total: 4 Average: 4.5]

Napisz opinię