Porady rowerowe

Jaki rower kupić na wiosenne wycieczki?

rower na wiosenne wycieczki

Znacząco wzrasta liczba zwolenników wycieczek rowerowych. Nie ma w tym nic dziwnego, bo na wielu obszarach Polski powstają ciekawe trasy rowerowe, którymi dotrzemy do najpiękniejszych miejsc naszego kraju. Przejażdżka rowerem dostarcza wielu wrażeń, a sama rozrywka jest zupełnie darmowa. Czy wiesz, jaki rower wybrać?
Dobra odpowiedź brzmi: to zależy. Bo przecież liczą się nasze preferencje oraz rodzaj tras, jakie będziemy przemierzać. Ale od początku!

Rower na trasy miejskie – krótka jazda po twardej nawierzchni

Jeśli będziesz rowerowo-niedzielnym kierowcą, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup niedrogiego roweru miejskiego, z klasycznym osprzętem Shimano i wygodnym siedziskiem oraz kierownicą w kształcie litery U. Zwróć uwagę, by podczas jazdy mieć zachowaną pozycję wyprostowaną. Wówczas nie ucierpią Twoje plecy.

W rowerze miejskim, ważne będą także dodatkowe akcesoria w postaci dzwonka, błotników, bagażnika, czy koszyka.

Wybór rowerów miejskich jest ogromny co sprawia, że z pewnością dobierzesz rower idealny do swoich upodobań. Tutaj, z pewnością coś znajdziesz: https://allegro.pl/kategoria/rowery-i-akcesoria-rowery-16420?marka=Romet

Spójrz chociażby na model: Gazela, czy Symfonia.

Jeśli kupujesz rower do jazdy w terenie to…

Postaw na dobry osprzęt. Przerzutki, manetki i hamulce muszą być wykonane na tyle solidnie, by wytrzymały mocne hamowanie, czy skoki po wybojach.

W dobrym przedziale cenowym będą rowery na osprzęcie Shimano. Producent zapewnia bezawaryjną jazdę nie tylko przez jeden sezon, ale pamiętaj o konserwacji!

Wystarczająco duża liczba przerzutek to kryterium, które również powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie. Na terenach leśnych, które nie należą do najłatwiejszych, będziesz rozwijać prędkości oraz redukować szybkość. Dzięki dużej liczbie biegów, nie będziesz wkładał tak dużego wysiłku w jazdę.

Podczas wyboru roweru szosowego pamiętaj o tym, by posiadał wygodne siedzisko oraz kierownicę z antypoślizgowymi nakładkami. Dzięki temu, jazda będzie bezpieczna.

Tu znajdziesz dobre modele w średnim przedziale cenowym:

https://allegro.pl/kategoria/rowery-i-akcesoria-rowery-16420?marka=Giant

Na liście, znajdziesz kilku faworytów, jak:

GIANT ROAM, czy GIANT TERRAGO. Z takim sprzętem, możesz spokojnie trenować nawet na terenach górskich.

I co najważniejsze? Dobierz rower do swojego wzrostu! Nie ma nic gorszego, niż jazda na rowerze, którego wielkość kół nie jest dostosowana do użytkownika. W ten sposób bardzo łatwo nie tylko o ból kręgosłupa, ale również szybkie zniechęcenie do jazdy. Szkoda byłoby nie skorzystać z wiosennych przejażdżek, które zapewniają naprawdę sporo frajdy.

artykuł Partnera

Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię