Porady rowerowe

Jaki rower dla mamy / taty z dzieckiem?

jaki rower dla mamy z dzieckiem

Jaki rower kupić dla mamy z dzieckiem? Jaki dla taty z dzieckiem? Sprawdź, jaki rower wybrać na rodzinne wycieczki. Rodzinne przejażdżki rowerowe – wybierz rower dla dziecka, mamy i taty.

Mamy z dziećmi często narzekają na brak czasu potrzebnego na codzienną aktywność i regularne ćwiczenia pozwalające zadbać o szczupłą sylwetkę. Z pomocą przychodzi nam jednak rower wyposażony w specjalny fotelik. W ten sposób możemy połączyć przyjemne z pożytecznym: Spędzamy czas z dzieckiem na świeżym powietrzu, a zarazem dbamy o relaks dla naszego ciała. Jaki rower dla matki z dzieckiem sprawdzi się najlepiej?

Jaki typ roweru będzie najlepszy?

Wszystko zależy od tego, po jakich powierzchniach będziemy najczęściej jeździć. Z całą pewnością warto odpuścić rower górski, który nie jest najlepszym wyborem do specjalnej jazdy. Możemy wybrać rower miejski gdy przez większość czasu będziemy poruszać się po twardych nawierzchniach. Jeżeli myślimy o wycieczkach po za miasto, np. do lasu, wtedy warto postawić na rower crossowy lub trekkingowy. Uwzględniając wszystkie za i przeciw, najlepszym rodzajem jednośladu dla matki z dzieckiem wydaje się wielozadaniowy rower trekkingowy.

Dlaczego warto postawić na rower trekkingowy?

Co wpływa na opinię specjalistów, którzy na pytanie jaki rower dla matki z dzieckiem jest najlepszy, wskazują właśnie jednoślad trekkingowy? Ten rower jest bardzo wytrzymały i posiada znakomite właściwości amortyzacyjne. Nie bez powodu, ten typ rowerów jest używany do długodystansowych wypraw. Jednocześnie, rower ten sprawdza się na każdej nawierzchni, dzięki czemu może być stosowany zarówno w terenie jak i w mieście. Bez trudu zamontujemy tu również fotelik dziecięcy. Zarówno na bagażniku z tyłu, jak i na przedniej rurze ramy.

Bezpieczeństwo i komfort dla dziecka

W jaki sposób bezpiecznie przewozić dziecko aby zapewnić mu komfort? Dostępne są trzy rozwiązania. Specjalna karoca mocowana za rowerem sprawia, że dziecko podróżuje w najlepszych warunkach, jednak obniża to komfort nasze jazdy. Możemy także wykorzystać wygodny fotelik montowany na bagażniku z tyłu, lub specjalny model do montażu na górnej rurze ramy. To ostatnie rozwiązanie wydaje się szczególnie interesujące, ponieważ pozwala mieć pociechę cały czas przed sobą co daje nam duży komfort psychiczny.

Zobacz rowery dla marki z dzieckiem:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]