Porady rowerowe

Jaki rower dla listonosza?

jaki rower dla listonosza

Wielogodzinne roznoszenie listów z całą pewnością nie należy do zajęć lekkich i przyjemnych. Aby nieco zmniejszyć czas potrzebny na dostarczenie wszystkich przesyłek, listonosze wykorzystują w swojej pracy rowery. Muszą być one specjalnie przygotowane i dostosowane do tego celu. Jaki rower dla listonosza okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Jaka jest charakterystyka rewiru?

Aby rower zapewniał odpowiedni komfort wielogodzinnej jazdy, należy dostosować jego rodzaj do nawierzchni, po której będzie się najczęściej poruszał. Jeżeli listonosz działa przede wszystkim w terenie, powinien zdecydować się na rower górski.

Jeżeli dominują płaskie nawierzchnie – rower miejski. Jeżeli natomiast trasy w rewirze listonosza są zróżnicowane, dobrym wyjściem z sytuacji może być rower trekkingowy sprawdzający się w każdych warunkach.

Rower „damski” dla listonosza?

Wygodę i funkcjonalność roweru w pracy zagwarantuje przede wszystkim rama. Musi być ona bardzo lekka, a zarazem wytrzymała. Te cechy łączą w sobie rowery aluminiowe. Bardzo ważny jest także kształt ramy.

W przypadku listonoszy lepiej sprawdzi się zdecydowanie rower „damski” o niskiej ramie. Umożliwi to łatwe schodzenie i ponowne wchodzenie na rower. A zważając, że w trakcie dnia będzie trzeba te czynności wykonać kilkaset razy, „damka” może być po prostu nieoceniona.

Dodatkowe wyposażenie roweru

Funkcjonalność i komfort jazdy. Te cechy są najważniejsze w przypadku roweru użytkowanego w pracy. Jaki rower dla listonosza będzie najlepszy? Przede wszystkim taki, dysponujący odpowiednim wyposażeniem. A zatem, uchwytem na bidon oraz bagażnikiem umożliwiającym bezpieczne przewożenie torby.

Warto także kilka słów poświęcić przerzutkom. Zważając, że będą one niezwykle często używane w różnych warunkach, należy przemyśleć zakup roweru z przerzutkami w piaście. Są one dobrze zabezpieczone, dzięki czemu, nie wymagają regularnego i częstego serwisu i przeglądu. Takie rozwiązanie nazywamy także biegami w piaście lub przerzutkami planetarnymi.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]