Porady rowerowe

Jaki rower dla żony?

rower dla żony

Rower może być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby, np. żony. Oczywiście musimy pamiętać o kilku aspektach, aby wybrany przez nas jednoślad rzeczywiście spełnił oczekiwania kobiety. Musimy zatem znać jej preferencje oraz wzrost potrzebny do wyboru rozmiaru ramy. Tylko w ten sposób, wybrany przez nas jednoślad sprawi radość z jazdy i na pewno będzie często wykorzystywany we wspólnych wyprawach. Jaki rower dla żony będzie najlepszy?

Jaki rozmiar ramy wybrać?

W sytuacji gdy prezent dla żony ma być niespodzianką, musimy znać jej wzrost aby dobrać odpowiedni rozmiar ramy. Zazwyczaj jest on podawany w centymetrach lub calach. W Internecie znajdziemy rozbudowane tabele określające sugerowany rozmiar ramy do wzrostu.

Pamiętajmy, że znaczenie ma także typ jednośladu. Np. w rowerach miejskich często wybiera się większą ramę niż w rowerze górskim. Rama nie musi być oczywiście dopasowana idealnie. W tym celu możemy posłużyć się regulacją wysokości siodełka oraz odległości do kierownicy.

Jaki rodzaj roweru dla kobiety?

Przez wiele lat panie wybierały jedynie rowery miejskie z ramą typu „damka”. Teraz jednak jest zupełnie inaczej. Panie chętniej kupują rowery górskie, crossowe oraz trekkingowe, także z „męską” ramą. Jaki rower dla żony będzie najlepszy? To zależy od jej predyspozycji.

Jeśli jednoślad będzie służył do przejażdżek po mieście, wybierz rower miejski lub crossowy. Jeśli marzycie o długich trasach w terenie, lepiej sprawdzi się rower górski lub crossowy. Z kolei model trekkingowy sprawdza się w każdych warunkach i na bardzo długich dystansach po różnorodnej nawierzchni.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Płeć piękna z całą pewnością nie powinna się siłować z noszeniem roweru po schodach. Dlatego też, jednoślad powinien być lekki. To zagwarantuje wybór ramy. Najlżejsze, a zarazem najdroższe są ramy kompozytowe. Lekkość i wytrzymałość w zamian za przystępną cenę oferuje natomiast rama aluminiowa.

Uwzględnijmy także indywidualne upodobania żony, np. ulubiony kolor. W ten sposób uda nam się dobrać idealny prezent w postaci ładnego i dobrze wyposażonego jednośladu.

Rowery damskie:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]