Porady rowerowe

Jaki rower dla biegacza? Sprawdź rowery dla biegaczy

jaki rower dla biegacza

Jazda na rowerze może być doskonałym uzupełnieniem planu treningowego dla biegacza. Odpowiednia forma jazdy może pomóc wzmocnić mięśnie, a także przyspieszyć procesy regeneracyjne. Oczywiście musimy także zastanowić się nad zakupem odpowiedniego modelu roweru, który zapewni nam oczekiwane rezultaty. W tym celu musimy uwzględnić kilka podstawowych czynników. Jaki rower dla biegacza okaże się najlepszy?

Biegacze najczęściej wybierają rowery szosowe, górskie lub trekkingowe. Każdy z nich oferuje nieco inny rodzaj treningu. Wszystko zależy zatem od tego, co chcemy uzyskać poprzez regularną jazdę na rowerze. Należy również pamiętać, że treningi biegowe nie mogą być mieszane z rowerowymi bez uwzględniania chociażby jednego dnia przerwy w tygodniu. To właśnie w trakcie odpoczynku mięśnie zwiększają swoją objętość i siłę. Jaki rower dla biegacza zapewni oczekiwany efekt?

Rower dla biegacza regeneruje mięśnie

Częste bieganie jest intensywną formą aktywności, która następnie wymaga odpowiedniej regeneracji. Tylko w ten sposób będziemy zauważać progres w osiąganych rezultatach. Jazda na rowerze może być bardzo ciekawą formą na zregenerowanie mięśni nóg. W tym celu dobrze sprawdzają się rowery szosowe przeznaczone do jazdy na płaskiej nawierzchni. Dystans kilkunastu kilometrów pokonanych na dobrej jakości jednośladzie szosowym aktywizuje mięśnie, jednak nie stanowi dużego obciążenia. W ten sposób możemy aktywnie odpoczywać od biegania.

UWAGA! Rower na zdjęciu to Bionic Runner – zobacz

Kształtowanie mięśni nóg biegacza jazdą na rowerze

Biegacze muszą zadbać o rozwój mięśni nóg, aby pokonywać coraz to większe dystanse i biegać w lepszym tempie. Jednakże samo bieganie może nie wystarczyć do uzyskania oczekiwanego efektu. Wzmacnianie mięśni możemy jednak uzyskać regularną jazdą na rowerze, szczególnie w trudniejszym terenie. Pokonywanie długich tras o różnym nachyleniu to nie tylko sposób na wyrobienie świetnej kondycji, ale również ukształtowanie mięśni. W takich celach najlepiej sprawdzi się rower górski lub rower crossowy. Będą to dobre rowery dla biegaczy.

Stepper bike – rower dla biegacza

Unikatowym rowerem dla biegaczy oprócz wspomnianego Bionic Runner może być tzw. stepper bike. Stepper bike to rower, którego system napędu działa trochę jak bieżnia. Zobacz przykładowe rowery typu stepper bike: link

Tradycyjny rower dla biegacza TOP3: