Porady rowerowe

Jaki rower dla 40 latka?

jaki rower dla 40 latka

Regularna jazda na rowerze w wieku 40 lat pozwala zadbać o lepszy poziom zdrowia, a także sportową sylwetkę. To także świetny sposób by poradzić sobie z nadwagą i zwalczyć pospolite dolegliwości wieku średniego, takie jak nadciśnienie czy wysoki cholesterol. Wybór najlepszego jednośladu zależy przede wszystkim od tego, jakich właściwości jezdnych oczekujemy. Sprawdźmy, jaki rower dla 40 latka będzie optymalnym wyborem.

Rozmiar i waga ramy jednośladu

Rozmiar ramy jest podawany w calach. Należy go dostosować do swojego wzrostu oraz do rodzaju jednośladu. W Internecie znajdziemy tabele, które pozwalają łatwo dopasować rozmiar ramy do swoich indywidualnych potrzeb. Z kolei waga ramy zależy od materiału z jakiego została stworzona. Najlżejsze są rowery kompozytowe z włókien węglowych. Takie jednoślady należą również do najdroższych. W przystępnej cenie możemy natomiast wybrać rowery aluminiowe, które są zarówno lekkie, a także mogą się pochwalić przyzwoitą wytrzymałością.

Jaki rodzaj roweru wybrać?

O tym, jaki rower dla 40 latka będzie najlepszy, decyduje przede wszystkim to, w jaki sposób jednoślad będzie najczęściej używany. Dojazdy do pracy po ścieżkach rowerowych i jezdniach? W tym celu warto wybrać zwinny i lekki rower miejski lub szosowy. Jeżeli jednoślad ma się sprawdzać głównie w terenie, wtedy naturalnym wyborem jest rower górski lub crossowy. Warto także wspomnieć o rozmiarze kół. Mniejsze opony zapewniają zwinność i zwrotność. Z kolei większe oznaczają lepsze prędkości oraz łatwiejsze pokonywanie nierówności.

Ile należy wydać na rower?

To już kwestia indywidualna uzależniona od naszych potrzeb. Obecnie, markowe rowery prezentujące dobrą jakość zaczynają się od kilkuset złotych wzwyż. Unikajmy jednak makrokeszu, czyli jednośladów dostępnych w popularnych supermarketach. Takie modele nie mogą równać się z rowerami dostępnymi w profesjonalnym sklepie. Czasami, cena dobrego roweru będzie niewiele wyższa od makrokeszu, za to przyjemność z jazdy będzie nieporównywalnie lepsza.

ROWER DLA 40 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla 40-latków, zarówno męskie jak i damskie.

Rowery dla 40 latków z kołami 27,5 i 28 cali:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię