Porady rowerowe

Jaki rower dla 30 latka?

jaki rower dla 30 latka

W wieku 30 lat wielu kolarzy osiąga najlepsze wyniki w swoim życiu. Regularna aktywność fizyczna jest tutaj niezwykle ważna, aby przez cały czas utrzymywać dobrą kondycję i lepszy poziom zdrowia. Dlatego też, jazda na rowerze w wieku 30 lat jest świetnym sposobem łączenia przyjemnej rozrywki z pożytecznym treningiem. Pozostaje kwestia wyboru optymalnego jednośladu. Jaki rower dla 30 latka będzie najlepszym wyborem?

Przy wyborze jednośladu należy uwzględnić kilka podstawowych parametrów: Materiał z jakiego wykonano ramę, rozmiar kół, a przede wszystkim rodzaj roweru. Wszystkie z tych parametrów ustalamy przede wszystkim na podstawie naszych oczekiwań względem jednośladu. To właśnie jego główne przeznaczenie ma największy wpływ na to, jaki rower dla 30 latka okaże się trafionym zakupem. Sprawdźmy najważniejsze czynniki decydujące o wyborze.

Do czego służyć będzie rower dla 30 latka?

Podstawowa kwestia to rodzaj jednośladu. Zaawansowany rower górski lub crossowy nie jest optymalnym wyborem do jazdy po mieście. Podobnie jak rower miejski i szosowy nie sprawdzi się w terenie. Zastanów się zatem, po jakich drogach będziesz się poruszał najczęściej. Jeżeli trasy będą mieszane, najlepszym wyborem będzie rower górski z oponami 27,5”. To pewny kompromis, który pozwala zachować równowagę przy jeździe po płaskiej nawierzchni, a także w terenie.

Materiał na ramę roweru

Najlepiej sprawdzają się oczywiście ramy kompozytowe, które są najlżejsze i najbardziej wytrzymałe. Są one jednak dostępne w wysokich cenach. Z kolei ramy stalowe są najtańsze, ale nie należą do najlżejszych. Dobrą proporcję między ceną, a wagą i wytrzymałością roweru zachowuje rama wykonana z aluminium.

Jaki rozmiar kół wybrać?

Mniejsze opony (26”) są bardziej zwrotne i pozwalają na szybsze manewrowanie. Z kolei duże rozmiary opon (27,5” – 29”) pozwalają na uzyskiwane większych prędkości oraz łatwiejsze pokonywanie trudniejszych tras. Jak zatem widzisz, wszystkie parametry należy dostosować przede wszystkim do głównego przeznaczenia jednośladu w codziennej aktywności.

ROWER DLA 30 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla 30-latków, zarówno męskie jak i damskie.

Rowery dla 30 latków z kołami 27,5 cali:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię