Porady rowerowe

Jaki rower dla 3 latka?

jaki rower dla 3 latka zdj

Dzieci trzyletnie potrafią być prawdziwym wulkanem energii. W tym wieku dochodzi do bujnego rozwoju motorycznego. Większość trzylatków potrafi swobodnie biegać nie mając przy tym najmniejszych problemów z równowagą. A zatem jest to idealny moment, aby rodzic pomyślał o zakupie pierwszego rowerku dziecięcego. Będzie to wspaniały sposób na rozładowanie energii malucha. Jednak jaki rower dla 3-latka będzie najlepszą opcją?

Wybór w tym wieku jest dosyć ograniczony. Jedyny rozmiar kół wchodzący w grę to oczywiście 12”. Wielu ekspertów spiera się również nad tym, jaki rower dla 3 latka będzie optymalnym wyborem. Czy będzie nim klasyczny rower z pedałami? A może przygodę z kolarstwem należy rozpocząć od chodzików czyli rowerków zbliżonych sposobem poruszania do hulajnogi? Wszystko zależy od naszego dziecka, a konkretniej, od jego wzrostu, warunków fizycznych i aktualnego rozwoju motorycznego.

Chodziki dla najmłodszych dzieci

Chodzik tak naprawdę ma więcej wspólnego z hulajnogą niż z prawdziwym rowerem. Dziecko rozpędza pojazd poprzez szybki chód lub bieg. W odróżnieniu od hulajnogi maluch może jednak usiąść w siodełku i chwycić za kierownicę jak na prawdziwym rowerze. To natomiast znacznie ułatwi późniejszą naukę jazdy. Dla dzieci najbardziej sprawnych polecane są chodziki dwukołowe ze stopką. Możemy także wybrać bezpieczniejszy model trój lub czterokołowy. Takie chodziki są bardzo stabilne i nie ma ryzyka ich przewrócenia w trakcie jazdy.

Rower klasyczny dla 3-latka

W tym wieku dziecko może także rozpocząć jazdę na rowerze klasycznym z pedałami. W grę wchodzą oczywiście jednoślady z kołami dwunastocalowymi. Najmniejsze rowerki są dostosowane do dzieci o wzroście przynajmniej 80 centymetrów. Przed zakupem roweru warto jednak pozwolić maluchowi na jazdę próbną. Odpowiedni wzrost nie gwarantuje bowiem tego, że dziecko będzie w stanie swobodnie kręcić pedałami. Tutaj duże znaczenie mają warunki fizyczne i rozwój motoryczny, który w przypadku każdego 3-latka jest kwestią indywidualną.

ROWER DLA 3 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla dzieci trzyletnich, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Niższych i wyższych.

Rowery dla 3 latków biegowe

  • Kross Mini – chłopięcy
  • Kidz Motion – dziewczęcy
Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię