Porady rowerowe

Jaki rower dla 16 latka?

jaki rower dla 16 latka zdj

Kupić odpowiedni rower dla 16 latka to bardzo trudne zadanie. Jak wiemy, wiele młodych osób przywiązuje dużą wagę do posiadanego przez siebie modelu telefonu lub komputera. Podobnie jest z rowerami. Nastolatkowie, dzięki Internetowi, często mają dużą wiedzę na temat rodzaju jednośladów, ich osprzętu oraz wyposażenia. To czyni 16-latka bardzo wymagającą osobą, dla której chcemy zakupić rower. Jednakże, trafienie w gusta nastolatków wcale nie musi być trudne.

Nastolatkom bardzo zależy na opinii rówieśników. Dlatego pragną cieszyć się markowymi i popularnymi przedmiotami. To tyczy się ubrań, telefonów komórkowych, komputerów, a także rowerów. Na szczęście, zakup markowego roweru wcale nie musi być kosztowną inwestycją. Rowery dla amatorów z bardzo dobrym osprzętem coraz częściej kupimy w rozsądnej cenie. W jaki sposób wybrać rower dla 16 latka? Przede wszystkim należy odpowiedzieć na jedno, ważne pytanie.

Do czego będzie służył rower dla 16 latka?

Przeznaczenie roweru to najważniejszy aspekt przy wyborze jednośladu. Rowery miejskie będą idealne dla nastolatków dojeżdżających do szkoły, uczęszczających po ścieżkach rowerowych i jezdniach. Rowery górskie stanowią pewny kompromis pomiędzy jazdą w mieście i w terenie, jednak jak sama nazwa wskazuje, „górale” lepiej radzą sobie w terenie. Z kolei rowery crossowe zostały stworzone wyłącznie z myślą o jeździe w trudniejszych warunkach. Podsumowując, do jazdy w mieście – rower miejski lub szosowy. Połączenie terenu i jazdy w mieście – rower górski. Z kolei gdy przeważać będą trudniejsze tereny – rower crossowy.

Rozmiar kół i ramy roweru – jakie mają znaczenie?

Niezwykle ważne jest dopasowanie roweru do wzrostu 16-latka. Tutaj duże znaczenie ma przede wszystkim rama. W Internecie bez trudu znajdziemy tabelki określające dopasowanie rozmiaru ramy do wzrostu. Pamiętajmy, że nie bez znaczenia jest rodzaj jednośladu! Z kolei rozmiar opon w przypadku 16-latka nie ma znaczenie w kontekście wzrostu. Ma jednak wpływ na jakość jazdy. Mniejsze koła (26”) zapewniają lepszą zwrotność i przyspieszenie. Duże koła (27,5”-29”) gwarantują łatwiejsze pokonywanie przeszkód oraz większe prędkości zarówno na podjazdach jak i zjazdach.

ROWER DLA 16 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla młodzieży szesnastoletniej, zarówno męskie jak i damskie.

Rowery dla 16 latków z kołami 27,5 cali:

Oceń
[Total: 2 Average: 5]

Napisz opinię