Porady rowerowe

Jaki rower dla 14 latka?

jaki rower dla 14 latka zdj

Okres 14 roku życia to idealny moment na zakup pierwszego, pełnoprawnego roweru dla dorosłych. Zdecydowana większość nastolatków w tym wieku przekroczyła już próg wzrostu 145-150 centymetrów co umożliwia wybór dużego rozmiaru kół oraz ramy. Rower dla 14 latka musi mieć to coś – młodzież zwraca uwagę na wygląd jednośladu, który jest dla nich równie ważny co wysokiej jakości osprzęt oraz wyposażenie dodatkowe.

O ile w przypadku młodszych osób ogromną role odgrywa wzrost, o tyle w przypadku młodzieży od 13 roku życia możemy już wybierać modele przeznaczone dla dorosłych osób. Tutaj należy dowiedzieć się więcej na temat rozmiarów kół. Zdecydowana większość jednośladów dla dorosłych posiada koła o średnicy 26’’, 27,5’’, 28’’ lub 29’’. Jakie różnice stwarza wybór rozmiaru kół oraz jaki model roweru sprawdzi się najlepiej dla osób w wieku 14-lat?

Typ roweru a rozmiar opon

Zaletą mniejszych opon jest lepsze przyspieszenie, większa zwrotność, a także uniwersalne zastosowanie. Często także dużym plusem jest mniejsza waga. Dlatego też, w codziennej jeździe po mieście lepiej sprawdzą się rowery z oponami 26”. Z kolei w przypadku rowerów crossowych i górskich przeznaczonych do jazdy w terenie, lepiej sprawdzają się duże opony o średnicy 27,5”, 28” oraz 29”. Zapewniają one łatwiejsze pokonywanie przeszkód oraz rozwijanie większych prędkości. A zatem wybór rozmiaru kół zależy przede wszystkim od głównego przeznaczenia roweru.

Wyposażenie i dodatki do roweru dla 14-latka

Nastolatkowie często odczuwają potrzebę rywalizacji z rówieśnikami. Pragną także, aby posiadane przez nich przedmioty utożsamiały ich gust i poczucie estetyki. Dlatego w przypadku roweru dla 14-latka niezwykle ważny jest wygląd jednośladu, przede wszystkim kolor ramy oraz wygląd kół. W tym względzie pozwólmy decydować nastolatkom. Sami natomiast wykorzystajmy rowerową wiedzę aby zakupić jednoślad o dobrym osprzęcie. Pamiętajmy o niezbędnych dodatkach: uchwycie na bidon, mierniku prędkości, sygnale dźwiękowym i oczywiście światłom odblaskowym.

ROWER DLA 14 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla dzieci czternastoletnich, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Niższych i wyższych.

Rowery dla 14 latków z kołami 26 cali:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]

Napisz opinię