Porady rowerowe

Jaki rower dla 120 kg osoby?

Jaki rower dla 120 kg osoby

Rekreacyjna jazda na rowerze niesie ze sobą mnóstwo prozdrowotnych korzyści. Pozwala także zadbać o lepszą sylwetkę i pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak czy osoby ważące 120 kg znajdą dla siebie odpowiedni rower? Oczywiście!

Wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów aby wybrać trwałą i odporną konstrukcję. W profesjonalnym sklepie rowerowym rowerów. W zasadzie odrzucić należy jedynie rowery szosowe. Te konstrukcje są zazwyczaj bardzo lekkie i specjalnie odchudzone, przez co mogą nie wytrzymać dużych obciążeń. Jaki rower dla 120 kg osoby będzie najlepszy?

Jaki rodzaj roweru wybrać do bardzo wysokiej wagi?

Osoby ważące 120 kg nie muszą się obawiać o to, że ich waga znacznie ograniczy wybór optymalnych rodzajów. Mogą bez obaw postawić na rower górski, crossowy, trekkingowy czy miejski. Kluczową rolę odgrywa tu wysoka jakość wykonania i dodatkowego wyposażenia. Nie decydujmy się zatem na tanie rowery (zwane także makrokeszem). Lepiej zapłacić nieco więcej za wysoką i sprawdzoną jakość.

Najważniejsze są koła

Duże obciążenia mogą w krótkim czasie uszkodzić opony. To właśnie koła w rowerze dla cięższej osoby są najważniejszym elementem. Warto postawić na większy rozmiar 27,5 – 29 cali. Jednocześnie, zwróćmy uwagę na obręcze. Powinny posiadać liczne wzmocnienia, które zwiększają ich sztywność i odporność na odkształcenia. Warto także zmienić standardowe opony na nieco szersze, które co prawda stawiają większy opór, ale lepiej amortyzują drgania. Ważnym elementem kół będą także wytrzymałe i odpowiednio szerokie szprychy, najlepiej wykonane ze stali.

Postaw na wysoką jakość

Jeśli chodzi o całe wyposażenie, czyli przerzutki, mechanizm napędu, siodełko, hamulce – tutaj nie ma w zasadzie większych ograniczeń dla osób grubszych. Jaki rower dla 120 kg będzie najlepszy? Przede wszystkim taki o wysokiej i sprawdzonej jakości. Dlatego nie oszczędzajmy na jednośladzie i postawmy na profesjonalny model, który został wykonany z najlepszych i trwałych materiałów. W ten sposób jednoślad będzie cechował się wytrzymałością, ale także zapewni wysoki komfort jazdy.

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy w rowerze dla osoby ważącej 120 kg i więcej to koniecznie XL. Największy rozmiar ramy jest związany nie tyle z wielkością, jak w przypadku osób wysokich, ale stabilnością i wytrzymałością. Czasami może się zdarzyć, że osoba ważąca 120 kg będzie miała rower zbyt duży. Ale takie są warunki i niewiele można z tym zrobić. Pamiętajmy, że gwarancja na rower obejmuje ciężar do 120 kg. Dlatego warto być tego świadomym kupując rower.

Proponowane rowery dla osoby pow. 120 kg

  1. Kross Trans 4.0 XL
  2. Kross LEVEL 3.0 29er
  3. Unibike FLITE 29
Oceń
[Total: 6 Average: 3.5]