Porady rowerowe

Jaki rower dla 12 latka?

rower dla 12 latka zdj

Wybór odpowiedniego roweru dla 12 latka zależy przede wszystkim od jego wzrostu oraz warunków fizycznych. W przypadku niektórych nastolatków w tym wieku odpowiedni będzie już pełnoprawny rower dla dorosłych. Z kolei dla niższych dzieci lepszą opcją będzie tzw. rower komunijny. Ostatnia kwestia to typ roweru: górski, crossowy, miejski? A może BMX uwielbiany przez nastolatków. Jaki rower dla 12 latka będzie najlepszym wyborem?

Tak jak już wspominaliśmy, kluczowym aspektem przy wyborze roweru dla dwunastolatka jest wzrost. W przypadku osób o wzroście nieprzekraczającym 140 centymetrów zalecane są wciąż nieco mniejsze rowery komunijne. Rower dla 12 latka tego typu posiada 24-calowy rozmiar kół oraz ramę w przedziale od 11 do 15 cali. Z kolei w przypadku nastolatków powyżej 140 cm wzrostu możemy już wybrać dowolny typ roweru dla osoby dorosłej.

Jaki rower dla 12-latka jest najlepszy?

Uniwersalnym rozwiązaniem wciąż będzie wielozadaniowy rower górski. Dzięki dobrym właściwościom jezdnym sprawdza się on doskonale zarówno w mieście jak i w terenie. Jeżeli jednak wyprawy po za miasto będą bardzo rzadkie, dobrym pomysłem jest rower miejski, który świetnie sprawdza się jako środek lokomocji do szkoły. Nastolatkowie uwielbiają również BMX-y. Tutaj jednak wybór właściwego modelu ma ogromne znaczenie dla komfortu jazdy, dlatego osoba, dla której kupowany jest ten typ roweru, powinna mieć możliwość jazdy próbnej.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie roweru dla 12-latka?

Jeżeli rower ma być wysokiej jakości i dobrze służyć przez co najmniej kilka lat, należy wystrzegać się makrokeszu. Tym mianem określane są rowery dostępne w popularnych sieciach supermarketu. Tani osprzęt i słabe materiały sprawiają, że jazda nie sprawia dużej przyjemności, a sam jednoślad jest podatny na uszkodzenia. Warto zatem wydać nieco więcej pieniędzy i dokonać zakupu markowego jednośladu w sprawdzonych sklepach rowerowych. Szczególnie, że różnice cenowe nie muszą być bardzo duże, natomiast jakość wykonania jest o wiele lepsza.

ROWER DLA 12 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla dzieci duwnastoletnich, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Niższych i wyższych.

Rowery dla 12 latków

Oceń
[Total: 2 Average: 5]

Napisz opinię