Porady rowerowe

Tour de Pologne 2023 – co warto wiedzieć o tym prestiżowym wyścigu?

tour de pologne

Już od 80 lat prestiżowy wyścig kolarski Tour de Pologne wzbudza niemałe emocje. Zarówno w Polsce, jak i za granicą przygotowują się do niego prestiżowej klasy kolarze, a wraz z nimi kibice, zawsze będący pod wrażeniem formy i hartu ducha uczestników. Spójrzmy zatem na dawkę wiedzy dotyczącej tej jubileuszowej edycji.

Artykuł sponsorowany

  1. Jakie gwiazdy światowej klasy kolarstwa można było zobaczyć w Tour de Pologne 2023?
  2. Jakie etapy wyścigów składały się na Tour de Pologne 2023?
  3. Kto znalazł się wśród najlepszych zawodników Tour de Pologne 2023?

80 edycja Tour de Pologne 2023 miała miejsce w dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2023 roku. Był to wyścig kolarski składający się z 7 etapów, których łączna długość wynosiła 1130 kilometrów. Warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Jakie gwiazdy światowej klasy kolarstwa można było zobaczyć w Tour de Pologne 2023?

Można bez przesady stwierdzić, że Tour de Pologne 2023 to edycja wyjątkowa pod każdym względem. Najlepsi zawodnicy świata dotarli na polską ziemię, aby zmierzyć swoje siły i zachwycać na torach. Warto wymienić chociażby takie nazwiska jak Thymen Arensman z ekipy INEOS Grenadiers, Brandon Mcnulty z UAE Team Emirates, Mattia Cattaneo z Soudal Quick-Step, czy też Alan Banaszek startujący w grupie Human Powered Heath. Każdy kto miał okazję kibicować tym i innym wyśmienitym zawodnikom podczas wyścigu mógł liczyć na ogromną dawkę sportowych emocji.

Jakie etapy wyścigów składały się na Tour de Pologne 2023?

Trzeba przyznać, że zagraniczni zawodnicy, jak i Polacy w Tour de Pologne 2023 mogli zaprezentować swoje umiejętności w niezwykle wyjątkowych warunkach. Wyścig wystartował w Poznaniu, drugi etap to odcinek między Lesznem i Karpaczem, natomiast trzeci na trasie Wałbrzych-Duszniki-Zdrój. Półmetek wielkiego pojedynku mistrzów kolarstwa miał miejsce na odcinku Strzelin-Opole, by w ramach 5 etapu konkurencja była kontynuowana na południu Polski – Pszczyna – Bielsko-Biała. Następnie przyszła pora na Katowice – ITT. Całość została zakończona w robiącym wrażenie stylu – etap 7 to trasa między Zabrzem, a finalizacującym cały wyścig Krakowem.

Kto znalazł się wśród najlepszych zawodników Tour de Pologne 2023?

Choć w wyścigu konkurowało ze sobą całe mnóstwo wyśmienitych kolarzy – wygrywają tylko najlepsi. W tym przypadku był to słoweński kolarz szosowy Mohoric Matej. Drugie miejsce na podium przypadło portugalskiemu zawodnikowi João Almeida. Najbardziej jednak cieszy sukces Polaka, który w jubileuszowym wyścigu walczył dzielnie i wygrał brązowy medal – chodzi o Michała Kwiatkowskiego.

Oceń
[Total: 0 Average: 0]