Porady rowerowe

Rower szosowy – dlaczego warto mieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kolarstwo szosowe to dyscyplina sportowa mająca już wieloletnią tradycję. Rowerzyści muszą ścigać się na rowerach szosowych, które spełniają normy UCI. Takie rowery muszą zapewnić nie tylko komfort jazdy, ale również pozwolić na osiąganie dużych prędkości.

Co ciekawe profesjonalistów uprawiających kolarstwo szosowe jest około dwóch tysięcy – z kolei amatorsko tym sportem zajmuje się prawie milion ludzi. Jeżeli także chcesz rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem szosowym, to przede wszystkim powinieneś zainteresować się rowerami szosowymi. Jaki typ roweru wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? I gdzie można je znaleźć – wraz z rowerami przeznaczonymi do innych rodzajów sportu?

1. Rowery szosowe – dlaczego warto je mieć?
2. Rower szosowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
3. Rower kolarski i triathlonowy – gdzie można je znaleźć?

Rowery szosowe – dlaczego warto je mieć?

Jeżeli interesujesz się kolarstwem szosowym jako potencjalnym sportem do uprawiania, to przede wszystkim będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu. Rowery Szosowe to niezbędne minimum, którego potrzebujesz. Oczywiście oprócz tego, warto także zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, które będą sprawdzały się podczas długich godzin na rowerze – niemniej jednak sam rower jest rzeczą najistotniejszą. Dlatego też warto wybrać taki model, który faktycznie jest dostosowany do kolarstwa szosowego.

Rower szosowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego roweru szosowego dla siebie? Pierwszą rzeczą jest oczywiście jakość: czy dany model został wyprodukowany przez znanego producenta, który wykorzystał w tym celu dobre materiały – z czego rama wykonana jest, albo rączki? Kolejną kwestią, na którą warto jest zwrócić uwagę to rozmiar koła. Jest to o tyle istotne, ponieważ pozwoli na swobodną jazdę osobie o konkretnym wzroście. Osoba wysoka nie chce przecież korzystać z roweru, który będzie za mały, a osoba niska z modelu, który będzie zbyt duży.

Rower kolarski i triathlonowy – gdzie można je znaleźć?

Gdzie kupić rower szosowy, kolarski albo Rower Triathlonowy? Oczywiście można przejść się po sklepach rowerowych, które znajdują się w twoim mieście – jednak co, jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma stacjonarnych sklepów rowerowych? W takim przypadku warto sprawdzić, jakie modele są dostępne w internecie. W sklepach internetowych można znaleźć naprawdę dobrze rozbudowane asortymenty rowerów sportowych, które sprawdzą się podczas uprawiania takich dyscyplin, jak kolarstwo szosowe czy triathlon.