Jaki rower kupić? FAQ

Jaki rower górski dla dziecka do 1000 zł?

Chcę kupić rower górski dla dziecka o wzroście 155 cm, długość nogi od podłoża do pachwiny to 70 cm. Proszę o poradę. Pozdrawiam, Robert

Nasza odpowiedź

“Dorosły” rower górski dla dziecka to bardzo rozsądna decyzja. Obecne katalogi producentów biorą pod uwagę tę kategorię rowerzystów, robiąc małe ramy XS, czyli 14″-15″.

W tej kategorii cenowej czyli do 1000 złotych, możemy polecić cztery modele czterech różnych producentów. Pierwszy to Kross Hexagon X1, który jest nieco droższy niż 1000 złotych, ale być może w drodze negocjacji ze sprzedawcą uda się nieco urwać z ceny. Cenę robi tu na pewno znana i ceniona marka Kross, ale również przyzwoity osprzęt: koła 26 cali, amortyzowany widelec, przerzutka Shimano Tourney TX800 i 21 biegów zmienianych na manetce Revoshift.

Druga opcja to Alpina ECO M10, czyli rower produkcji Kellysa. Ma bardzo dobry amortyzowany widelec marki SR Suntour, przerzutkę Shimano TX35 oraz 21 biegów. Trzeci na naszej liście to Maxim MS 3.1, najtańszy w zestawieniu. Posiada 21 biegów, amortyzowany widelec marki Zoom (w porównaniu z Krossem i Alpiną wypada średnio) oraz co warto podkreślić manetki ST-EF, które są o wiele lepsze w użytkowaniu niż Revoshifty. Ostatni rower który warto wziąć pod uwagę to Saveno Carrera. Posiada widelec z regulacją skoku, 21 biegów z manetkami ST-EF40 oraz przerzutkę Shimano Altus, która zdecydowanie jest najlepszą spośród tutaj wymienionych.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Kross Hexagon
  2. Alpina ECO M10
  3. Maxim MS 3.1
  4. Saveno Carrera

Biorąc pod uwagę wzrost dziecka 155cm i długość nogi 70cm, to polecamy bezpiecznie wybrać rozmiar ramy XS, czyli 15″. Jeśli jest opcja zabrania dziecka do sklepu i przymiarki, to warto to zrobić. Jeśli chłopiec jeździł na rowerze wcześniej, to być może szybko dostosuje się do rozmiaru S, czyli 17″.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]