Pytania i odpowiedzi

Rower dla początkujących jaki wybrać do 1500-2000zł ??

Szukam rowerów dla początkujących. Na wycieczki glównie po asfalcie i czasem jakiejś bocznej drodze. Rama męska, wzrost 183cm ważne musi dać się zamontować fotelik dla dziecka- też chciałbym kupić. Drugi to damka. Osoba 150cm. Ważne ze względu na stan zdrowia wejście na rower musi być łatwe- niska rama. Amortyzacja nie jest bardzo ważna- zdaję sobie sprawę z budżetu – mam do 4000zł na dwa rowery. Pozdrawiam, Michał

Nasza odpowiedź

Kwota 4000 złotych na dwa rowery sprawia, że mogą to być dobre produkty. Najtańsze modele zaczynają się w okolicach 1000zł, Michał ma prawie 2x więcej więc jest ok 🙂

Co do roweru męskiego… Dobry serwisant potrafi zamontować fotelik praktycznie do każdego roweru. Adapter fotelika montuje się do ramy pod siodełkiem, a sam fotelik znajduje się nad tylnym kołem. Obecnie prawie każdy fotelik ma własne systemy montujące i bagażnik w rowerze jest w ogóle nie potrzebny, a coraz częściej jest przeszkodą! Polecamy wybrać rower górski – na 183cm może być spokojnie z kołami 27,5 cala lub 29er lub rower crossowy. W przedziale 1500-2000zł dobre będą rower górski 27,5″ Kross Hexagon R5 i crossowy Merida Crossway 20-V.

Rower damski na 150cm to już trudniejsza sytuacja, ale nie niemożliwa 🙂 W tym wypadku polecamy rower typu comfort, np. Kross Silk, który charakteryzuje się bardzo wygodną pozycją wręcz jak w rowerze miejskim oraz kołami przystosowanymi do jazdy poza miastem. W dodatku jest stosunkowo tani. Drugi typ to Liv Rove 3 – rower produkowany przez firmę Giant, bardzo dobry damski góral z tradycyjną niską ramą.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

  1. Merida Crossway 20-V
  2. Kross Hexagon R5
  3. Kross Silk
  4. Liv (Giant) Rove 3

Biorąc pod uwagę wzrost Michała, czyli 183 cm to najlepszy będzie rozmiar ramy M (19″). W przypadku rower damskiego w grę wchodzi rozmiar S (15″).

PS. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy potrzebna jest jeszcze długość nogi (od pachwiny do podłoża). Orientacyjny rozmiar ramy w centymetrach sprawdzisz mnożąc długość nogi przez 0,238.

Masz problem z wyborem konkretnego roweru? Wypełnij poniższy formularz i uzyskaj darmową poradę specjalisty:

Imię

Twoje miasto

Ile chcesz wydać na rower?

Napisz jaki rower chcesz kupić i ile masz wzrostu

Zaznacz jak chciałbyś zapłacić za rower

E-mail

Nr telefonu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)

UWAGA! Wszystkie pola są obowiązkowe.

Rower dla początkujących jaki wybrać do 1500-2000zł ??