Porady rowerowe

Polski producent rowerów elektrycznych – jaki model wybrać?

Polski producent rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne mają wiele zalet – są mobilne, szybkie i wygodne, a ponadto ułatwiają pokonywanie większej ilości kilometrów przy mniejszym nakładzie sił. Ze względu na taką funkcjonalność dwukołowce napędzane energią elektryczną stały się niezwykle popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Rowery elektryczne mają wiele zalet – są mobilne, szybkie i wygodne, a ponadto ułatwiają pokonywanie większej ilości kilometrów przy mniejszym nakładzie sił. Ze względu na taką funkcjonalność dwukołowce napędzane energią elektryczną stały się niezwykle popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat. Obecnie modele miejskie, górskie, składane i trekkingowe dostępne są w większości sklepów stacjonarnych i internetowych. Jaki polski producent rowerów elektrycznych będzie więc najlepszym wyborem? Na co zwracać uwagę przy zakupie roweru elektrycznego?

Rowery elektryczne – charakterystyka modeli

Rowery elektryczne są szeroko dostępne w wielu sklepach w Polsce i za granicą. Praktycznie każdy polski producent pojazdów wolnobieżnych posiada w swojej ofercie różnorodne modele jednośladów napędzanych energią elektryczną. Dla mieszkańców dużych miast, którzy zamierzają dojeżdżać rowerem do pracy lub szkoły, najlepszym wyborem będą rowery miejskie. W większości sklepów, takich jak Frelin, miejskie jednoślady dostępne są zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Tego typu rowery posiadają specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, która pozwala zachować komfortową, wyprostowaną pozycję podczas jazdy.

Dla amatorów mocniejszych wrażeń i bardziej ekstremalnej jazdy najbardziej polecanym modelem będą rowery elektryczne górskie. Są one wyposażone w większe opony i solidniejszą konstrukcję, co doskonale amortyzuje wszystkie nierówności. Posiadacze mniejszych mieszkań oraz osoby, które zabierają ze sobą rower w dłuższe trasy, powinni z kolei zdecydować się na zakup składanego jednośladu z napędem elektrycznym, który można złożyć do rozmiaru małej walizki. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które oferuje niejeden polski producent rowerów elektrycznych, będzie model trekkingowy – tego typu rowery nadają się doskonale na miejskie, leśne i górskie ścieżki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru elektrycznego?

Prawie każdy zagraniczny i polski producent rowerów elektrycznych oferuje bogatą ofertę jednośladów z napędem o zróżnicowanej specyfikacji technicznej i stylistyce. Podczas zakupów warto więc zwrócić uwagę nie tylko na model roweru, ale także na inne kwestie. Bardzo istotna będzie wytrzymałość baterii oraz pojemność akumulatora. To właśnie od tego zależy maksymalny zasięg oraz żywotność roweru elektrycznego. Duże znaczenie ma również umiejscowienie silnika.

Najbardziej uniwersalny będzie silnik zamontowany centralnie – takie rozwiązanie zapewnia komfortową i stabilną jazdę. W rowerach crossowych i trekkingowych częściej stosuje się jednak silniki montowane w piastach, uważane za najbardziej ekonomiczne i najbardziej naturalne w odczuciu.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]