Porady rowerowe

Poznajcie niezbędne akcesoria rowerowe, czyli to co musi posiadać każdy rowerzysta nie tylko ten nieletni

niezbęne akcesoria rowerowe

Lubimy jazdę na rowerze, bo pozwala poczuć się wolnym i dodatkowo doskonale wpływa na sylwetkę. Jednak bardzo często zapominamy, że niezbędne jest zaopatrzenie siebie i jednośladu w odpowiednie akcesoria rowerowe. I właśnie owych akcesoriów będzie dotyczył nasz poradnik. Zatem jakie powinien posiadać każdy rowerzysta, a nie tylko ten nieletni?

Kask – absolutne must have

kask rowerowy jaki rower kupic

Czasami można odnieść wrażenie, że wiele osób jeździ na rowerze tylko dlatego, że owa jazda jest modna. Jakoś niespecjalnie przygotowuje się do niej, a owe przygotowanie dotyczy posiadania kasku i ochraniaczy. Są jeszcze takie osoby, które idą z rowerem na spacer, a więc zwracają uwagę tylko na to, aby dobrze się prezentować, następnie robią kilka selfie i myk do domu. A to także jest bardzo głupie. Jeżeli jednak jesteście prawdziwymi rowerzystami, to pamiętajcie o kasku, wszak to on stanowi największą gwarancje bezpieczeństwa. Dlatego też niezbędne jest wybranie właściwego kasku, czyli takiego, który jest lekki i wygodny, a przede wszystkim rozprasza energię w razie uderzenia i na kasku absolutnie nie należy oszczędzać. Możecie wybrać tzw. kaski rekreacyjne, czyli idealne gdy lubicie wycieczki rowerowe czy dojeżdżacie na rowerze do pracy. Mają one prostą konstrukcje. Nieco inaczej wygląda sytuacji w przypadku kasków dedykowanych do rowerów górskich czy szosowych. W jednym i drugim przypadku posiadają one ergonomiczne otwory, przy czym w rowerze górskim są one większe.”Góral”posiada też charakterystyczny daszek, zaś kask szosowy aerodynamiczny kształt. Zachęcamy tak do zakupu ochraniaczy, dzięki temu unikniecie zadrapań, blizn, a być może i poważniejszych kontuzji. Tutaj najlepiej sprawdzą się ochraniacze na kolana, łokcie, ale i rękawiczki.

Dzwonek rowerowy to nie fanaberia

dzwonek rowerowy jaki rower kupic

Czy Was też denerwują rowerzyści, którzy nie posiadają dzwonka rowerowego? Przecież takie akcesoria rowerowe są tanie, a pełnią bardzo ważną funkcję informacyjną, która znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Zatem aż nie do pomyślenia jest, że zamiast zadzwonić dzwonkiem wolą wołać, albo liczyć, że uda im się pieszego ominąć. Dlatego apelujemy o zakup dzwonka, tym bardziej że może on jeszcze stanowić świetną ozdobę jednośladu. Dostępne są modele dizajnerskie, śmieszne, a nawet eleganckie. Wybór należy do Was. Nie kupujcie natomiast trąbek, bo one to potrafią przestraszyć, a przestraszony pieszy może zachować się irracjonalnie i zwyczajnie może dojść do wypadku.

Wiele się o tym mówi, a i tak nadal wiele osób zapomina

Bezpieczna jazda jest najważniejsza. Ale niestety wielu rowerzystów znowu zapomina, że trzeba nosić odblaski. Przecież kosztują one kilka złotych, a sprawiają, że jest się widocznym dla kierowców. Szczególnie teraz, gdy dni stają się krótsze, a mrok przychodzi szybciej, jest to tak ważne. Taki odblask warto umieścić w kilku miejscach. A więc nie tylko na rowerze z przodu, ale także w tylnej części oraz na swoim ubraniu.

Czas na bagażnik lub torbę rowerową

Coraz więcej osób zamienia samochód na jednoślad i bardzo dobrze, wszak dzięki temu można sporo zaoszczędzić, ale robi się przy tym coś dobrego dla powietrza, które jest mocno zanieczyszczone. Lubimy dojeżdżać na rowerze to pracy, ale i na zakupy, problem pojawia się wtedy, gdy zrobimy duże zakupy, a następnie jednorazówki z nimi umieszczamy na kierownicy. Cóż takie rozwiązanie nie jest ani wygodne, ani też bezpieczne. Dlatego najlepiej zainwestować w bagażnik, ale można także w torbę rowerową bądź też koszyk. Dzięki temu nie będziemy mieć problemu ze złapaniem równowagi, a także nie będziemy stanowili zagrożenia dla innych osób. Oczywiście chyba nie trzeba nikomu wspominać, że reklamówki lubią się rwać w najmniej odpowiednim momencie, a zgubienie zakupów na środku drogi może spowodować nawet kolizję. A wystarczy tak niewiele by temu zapobiec, wystarczy tylko zakupić bagażnik lub torbę.

Na samym końcu przypominamy także o ochronie wzroku, czyli o noszeniu okularów przeciwsłonecznych w czasie jazdy, szczególnie w bardzo słoneczne dni. Okulary chronią oczu także przed dostaniem się do nich piasku czy żwiru.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]