Jaki rower kupić? FAQ

Kross Trans Pacific czy Unibike Voyager?

Cześć, mam do wydania 2000 złotych. Interesują mnie modele Kross Trans Pacific albo Unibike Voyager. Czy są jakieś czynniki przemawiające za którymś modelem? Pozdrawiam, Piotr

Nasza odpowiedź

Rowery trekkingowe to dobry wybór na dalekie wyprawy, wycieczki krajoznawcze i zwykłe weekendowe wypady za miasto. Wspomniane modele, czyli Trans Pacific i Voyager to dwa rowery produkcji polskiej – zarówno Kross jak i Unibike to firmy z polskim kapitałem. Aby dokonać właściwego wyboru pomiędzy tymi dwoma rowerami zobaczmy, co kryje ich osprzęt.

Do najważniejszych komponentów, które warto brać pod uwagę przy zakupie roweru należą: widelec (przedni amortyzator), przerzutki (zwłaszcza tylna), liczba biegów, hamulce, korby i piasty. W przypadku trekkingów ważne jest również oświetlenie. No i cena 🙂 A więc po kolei:

 • widelec – lepszy jest w Krossie, ma 63mm skoku przy 50mm w Unibike’u
 • przerzutki – porównywalne, przerzutki tył w obu modelach to Shimano Alivio, bardzo dobre
 • liczba biegów – 21 w Krossie do 24 w Unibike, oczywiście lepiej więcej niż mniej
 • hamulce – w obu modelach mamy hamulce typu v-brake, standard w rowerach trekkingowych
 • korby – w Krossie mamy model korby SR Suntour, natomiast w Unibike Shimano Acera, a więc różnią się producentem, jakościowo podobne
 • piasty – SHIMANO C3000-3N, te same w obu rowerach
 • oświetlenie – w Trans Pacificu mamy lampkę AXA, z kolei w Voyagerze BUSCH + MULLER, nie ma wielkiej różnicy.
 • cena – Kross Trans Pacific kosztuje 1999 zł, z kolei Unibike Voyager 2149 zł, 150zł na korzyść Krossa.

Przechodząc do sedna – jeśli zależy Ci na dłuższych trasach to lepiej wybrać rower z większą liczbą przerzutek (Unibike Voyager), z kolei jeśli potrzebujesz roweru na rekreacyjne wypady za miasto, to wybierz tańszego czyli Krossa Trans Pacific. Rowery są porównywalne, czego dowiodła powyższa analiza. Cena może więc odgrywać dużą rolę.

Co do innych modeli w podobnej cenie, to warto się zastanowić nad Krossem Trans Alp, który jest tylko 50zł droższy od Voyagera, a także Meridą Freeway 9300 za 2099zł. Po sezonie ceny idą o ok. 10-15% w dół.

W podanym przedziale (+/-) proponujemy rowery szeregując od najlepszego. Po kliknięciu w rower zobaczysz oferty sklepów:

 1. Kross Trans Alp
 2. Merida Freeway 9300
 3. Unibike Voyager
 4. Kross Trans Pacific

PS. Zasada obliczania wielkości ramy w rowerze trekkingowym polega na zmierzeniu długości nogi od pachwiny do podłoża. Uzyskany wynik mnoży się razy 0,63. Wyjdzie rozmiar ramy w centymetrach. 1cal = 2,54 cm.

Oceń
[Total: 3 Average: 4]