Jaki rower kupić? FAQ

Kross Evado 9.0 czy Giant Roam Disc 0?

Mam 36 lat, 197 cm, waga max 104 kg (do tego dojdzie plecak gdyż jeżdżę na siłownię). Moja długość nogi od krocza to 90 cm, więc rower pewnie w ramie 23″ ze sztycą o długości 400 mm. Na rowerze chciałbym pokonywać codziennie trasę około 10 km do/z pracy. Głównie asfalt i ścieżki rowerowe. W weekend chciałbym pojeździć rekreacyjnie do 100 km po województwie podlaskim. Być może raz w roku jedna dłuższa wyprawa plus minus 1000 km. W oko wpadł mi Kross Evado 9.0 i Unibike Xenon. Który lepszy?

Najlepiej wypada w kategorii osprzęt/cena Kross Evado 9.0. Ma “najlepszy” widelec, kasetę i manetki oraz jedne z lepszych przerzutek, korb, hamulców i opon. Możesz też sprawdzić Unibike Xenon – bardzo dobre przerzutki (XT), hamulce (SLX), bardzo dobre pozostałe komponenty w tym segmencie cenowym. Z tym,  że widelec SR Suntoura i cena wyższa. Amortyzator RockShox jest trwały, serwis prosty i dostępność części spora. Giant Roam Disc 0 widelec SR Suntour, przerzutka Deore SLX. Są lepsze modele.

Możesz też rozważyć Treka X-Caliber 8. Totalnie inne rowery i najpierw warto pojeździć, aby sprawdzić jakość na własnym przykładzie.

Reasumując:

  1. Kross Evado 9.0
  2. Giant Roam Disc 0
  3. Unibike Xenon
Oceń
[Total: 1 Average: 5]