Porady rowerowe

Kolarski 2023 rok – co słychać na szosie?

kolarstwo 2023

Lato w pełni, sezon kolarski ruszył pełną parą. W telewizji obserwujemy właśnie Tour de France, przed nami kilka innych ciekawych wydarzeń. Na co warto zwrócić uwagę?

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie wyniki osiągali Polacy w pierwszym półroczu 2023 roku
  • co nas czeka w drugim półroczu 2023

Niestety pierwsze półrocze nie było udane dla naszych kolarzy. Na szczęście w drugim półroczu mamy kilka szans na poprawienie naszej sytuacji.

Pierwsze półrocze 2023 roku – jakie były sukcesy Polaków?

Jeśli chodzi o najciekawsze kolarskie klasyki zaczęliśmy nie najlepiej. W Wyścigu Paryż – Nicea w czołówce nie było żadnych reprezentantów Polski. Podobnie w wyścigu Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo i Paris-Roubaix. Zdecydowanie lepiej poszło w  Tour de Romandie, gdzie wysokie, 10. miejsce zajął Rafał Majka.

Niestety w Giro d’Italia jedynym Polakiem był Cesare Benedetti, który zajął 102 miejsce w klasyfikacji końcowej (Giro d’Italia 2023 lista startowa). Na pocieszenie, w tegorocznym Tour de Suisse 29 miejsce zajął Michał Kwiatkowski (ale nie było to jego najlepsze osiągnięcie w tym roku, o czym później).

Na polskiej scenie najważniejszym wydarzeniem były oczywiście Mistrzostwa Polski w Nowym Dworze Mazowieckim. W wyścigu ze startu wspólnego zwyciężył Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), drugi był Szymon Rekita (Voster ATS), a brązowy medal wywalczył Łukasz Owsian (Arkea-Samsic).

W rankingu UCI nasza sytuacja nie wygląda najlepiej. Najwyższe, 233 miejsce zajmuje Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health), 301 jest Rafał Majka (UAE Team Emirates),  a 318 miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) – juz po zwycięstwie etapowym TdF, o którym za chwilę.

Co nas czeka w drugim półroczu 2023 roku?

Drugie półrocze tradycyjnie rozpoczęliśmy od najważniejszej dla wielu kolarskiej imprezy – Tour de France. W ostatnich dniach mogliśmy się cieszyć z sukcesu, jakim niewątpliwie było etapowe zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego po pięknej, solowej ucieczce. Oby to nie był ostatni sukces naszych kolarzy podczas tegorocznego TdF. A co nas jeszcze czeka w tym roku?

Gdy opadną emocje związane z Tour de France, nie mniejsze będą czekały na nas na polskim podwórku. Chodzi o Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. Chwilę później czeka nas jedna z największych imprez tego sezonu, czyli Mistrzostwa Świata w Glasgow w dniach 5-13 sierpnia 2023. Niestety w wyścigu Elity możemy wystawić zaledwie jednego zawodnika.

Na koniec sezonu z uwagą możemy obserwować kolejny z wielkich Tourów, czyli słynna Vuelta a Espana (26 sierpnia – 17 września).

Oceń
[Total: 1 Average: 5]