Zamieniasz samochód na rower i zamierzasz poruszać się po mieście tylko na dwóch kółkach? A może jesteś doświadczonym rowerzystą i codziennie pokonujesz na rowerze kilkadziesiąt kilometrów? Porządny kask rowerowy to podstawa Twojego ekwipunku. Zadbaj także o swoje bezpieczeństwo na drodze i wykup polisę na siebie oraz na rower. Dowiedz się więcej o tym ubezpieczeniu.
Rowerzyści stanowią liczną grupę wśród ofiar wypadków drogowych. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Dochodzenie do siebie po poważnym urazie może Cię sporo kosztować zarówno psychicznie, fizycznie, jak i finansowo. Aby nie płacić za doznane szkody z własnej kieszeni, rozważ zakup odpowiedniej polisy.
Ubezpieczenie roweru i rowerzysty — co obejmuje?
W ofercie towarzystw można znaleźć trzy rodzaje polisy o różnych zakresach. Dostępne są ubezpieczenia:
- rowerzysty, które chroni na wypadek następstw nieszczęśliwych zdarzeń. Opcjonalnie polisa może zostać rozszerzona o odpowiedzialność cywilną. Może się przydać, jeśli np. przypadkiem potrącisz pieszego, jadąc ścieżką rowerową;
- roweru, które zabezpiecza na wypadek uszkodzenia lub kradzieży jednośladu;
- rowerzysty + roweru – zapewnia wsparcie finansowe nie tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale także od kradzieży i od uszkodzenia jednośladu. Ponadto polisa może zostać rozszerzona o assistance, dzięki któremu otrzymasz pomoc, jeśli rower niespodziewanie się zepsuje. Opcjonalnie można wykupić OC, które chroni od odpowiedzialności cywilnej.
Ubezpieczyć rower na czas wakacyjnego wyjazdu warto, jeśli zamierzasz aktywnie spędzić urlop. Podczas podziwiania widoków łatwo o utratę koncentracji i wypadek.
Ponadto podczas jeżdżenia jednośladem po terenie zatłoczonych miejscowości łatwo można kogoś potrącić. Jednak dzięki polisie otrzymasz wsparcie finansowe, zarówno jeśli doznasz urazu, jak i gdy nieumyślnie wyrządzisz komuś krzywdę.
Polisa na rower i rowerzystę — gdzie kupić?
Ubezpieczenie roweru i rowerzysty jest dostępne w ofercie zaledwie kilku towarzystw. Są to: Nationale-Nederlanden, PZU, TU Europa i Europ Assistance. Warunki polisy można znaleźć na stronie wybranej firmy. Warto pamiętać, że różnią się one m.in.:
- zakresem ochrony — wiele towarzystw oferuje wsparcie nie tylko podczas nieszczęśliwego zdarzenia, ale także w przypadku uszkodzenia roweru na wakacjach. Ponadto firma może wypłacić odszkodowanie Twoim bliskim, jeśli w wyniku wypadku doznasz śmiertelnych obrażeń;
- sumą ubezpieczenia — np. w NNW w Nationale-Nederlanden wynosi ona 20 000 zł. Z kolei w TU Europa suma ubezpieczenia NNW to 10 000 zł;
Bardzo ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zakupie polisy dokładnie sprawdzić jej warunki i porównać z innymi ofertami.
Potrzebujesz ochrony tylko na czas wakacji? Możesz zdecydować się na polisę turystyczną rozszerzoną o kolarstwo i ochronę sprzętu sportowego. Oferty znajdziesz np. na stronie: https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.
Ubezpieczenie podróżne zapewni Ci pomoc na wypadek różnych nieszczęśliwych zdarzeń, które nastąpią podczas jazdy na rowerze w trakcie urlopu. Ponadto otrzymasz odszkodowanie, jeśli dojdzie do kradzieży lub uszkodzenia jednośladu.
Kup polisę dla rowerzysty i przemieszczaj się rowerem bez martwienia się o swoje bezpieczeństwo!
materiał zewnętrzny