Porady rowerowe

Jaki rower na wzrost 140 cm?

jaki rower na 140 cm wzrostu

Jaki rower na wzrost 140 cm okaże się optymalnym wyborem? Rowery  są popularnym prezentem na Pierwszą Komunię. Jaki rower kupić?

Jednym z najpopularniejszych prezentów na Pierwszą komunię wciąż pozostaje rower. Osoby dorosłe w dobie komputerów muszą robić wszystko aby zachęcić swoje pociechy do częstszej aktywności na świeżym powietrzu. Jednoślad w tym celu sprawdza się doskonale. Aby rower na Komunię był jednak w pełni trafiony, rower należy dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka, a także do jego wzrostu.

Klasyczny rower górski na Komunię

Wiele osób jako prezent na komunię wybiera właśnie rower górski. Jednoślad ten doskonale sprawdza się w terenie, ale posiada także optymalne właściwości jezdne w mieście. Pamiętajmy jednak, że w sytuacji gdy dziecko będzie najczęściej podróżować po płaskich nawierzchniach, większą przyjemność z jazdy zagwarantuje rower miejski.

Wybór właściwego rodzaju jednośladu ma kluczowe znaczenie, aby zachęcić młodego człowieka do aktywnej jazdy na rowerze. Przemyślmy zatem wszystkie za i przeciw aby jak najlepiej dopasować rower do indywidualnych potrzeb dziecka.

Rama rowerowa do wzrostu 140 cm

O ile w przypadku osób dorosłych rozmiar ramy dostosowuje się do wzrostu całkowitego, o tyle w przypadku dzieci i młodszych nastolatków należy uwzględnić wysokość kroku. Ogólna zasada jest bardzo prosta.

Stojąc okrakiem nad ramą roweru na wyprostowanych nogach, odstęp krocza od górnej części ramy powinien wynosić przynajmniej 10 cm. Przy wzroście całkowitym 140 cm, takie założenie spełni najczęściej rama o rozmiarze 14 cali. W wyjątkowych sytuacjach lepszym wyborem może się okazać rama 13 lub 15 cali.

Jak wybrać rozmiar kół?

Nieco łatwiej możemy dopasować rozmiar kół. Jaki rower na wzrost 140 cm będzie najlepszy? W tym przypadku najczęściej sprawdzą się koła o średnicy 24 cali. Jeżeli jednak dziecko jest dobrze rozwinięte fizycznie, można już pomyśleć o nieco większych kołach, np. 26 cali.

Wiele zależy także od indywidualnych potrzeb. Mniejsze koła zapewniają większą zwrotność. Z kolei większe łatwiej rozwijają prędkości i lepiej amortyzują wstrząsy.

Rowery na 140 cm wzrostu: link

Oceń
[Total: 1 Average: 5]