Porady rowerowe

Jaki rower na 190 cm wzrostu?

jaki rower na 190 cm wzrostu

Jaki rower na 190 cm wzrostu wybrać? Być może zdarzyło Ci się spotkać z opinią, że osoby o wzroście 190 cm mają problem by dobrać rower idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Rzeczywiście, w naszym kraju niewielu mężczyzn może się pochwalić wzrostem 190 cm. Średnia wynosi bowiem 177 cm.

Co za tym idzie, większość sklepów rowerowych posiada asortyment kierowany do największej grupy potencjalnych klientów. To jednak nie problem gdy wiesz na co zwrócić uwagę. Jaki rower na wzrost 190 cm będzie najlepszy?

Aby rower zapewniał najlepszą jakość i komfort jazdy, a także dobrze amortyzował wstrząsy i chronił nas przed urazami, musi być idealnie dopasowany do naszego ciała. Znaczenie ma wysokość siodełka, odległość do kierownicy, rozmiar ramy rowerowej i opon. O ile dwa pierwsze czynniki możemy łatwo zmodyfikować w każdym jednośladzie, o tyle rozmiar ramy i opon to rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę jeszcze przy zakupie jednośladu. Jaki rower na wzrost 190 cm spełni Twoje oczekiwania i zagwarantuje Ci najlepsze wrażenia w trakcie jazdy?

Rower górski MTB dla wysokiego mężczyzny

Istnieje prosty sposób, który pozwoli Ci „na oko” określić czy rozmiar ramy pasuje do Twojego wzrostu. Gdy stoisz bezpośrednio nad ramą jednośladu, odległość krocza od górnej rury powinna wynosić przynajmniej 10-15 centymetrów. W celu dobrania odpowiedniego roweru możemy wykorzystać także standardowe przeliczniki. Zgodnie z nimi, w przypadku mężczyzny o wzroście 190 cm, najlepiej sprawdzi się rozmiar ramy 20-22 cale dla opon 26-calowych oraz 21-23 cale w przypadku opon 29 calowych.

Jak wybrać rower szosowy lub trekkingowy na 190 cm?

Rama w rowerach miejskich oraz trekkingowych znacznie różni się kształtem od tych zastosowanych w „góralach”. To wpływa także na standardowy przelicznik rozmiaru ramy do wzrostu. W przypadku rowerów szosowych i trekkingowych mamy do czynienia ze znacznie większą ramą. Jednakże różnice te robią się coraz mniejsze wraz z rosnącym wzrostem. Jaki rower na wzrost 190 cm będzie najlepszy z tego rodzaju jednośladów? Tutaj rama 23-calowa powinna sprawdzić się najlepiej.

Rowery na 190 cm wzrostu

  1. Rower górski 29er – Kross Level 5.0 29 er
  2. Rower trekkingowy – Unibike Atlantis
  3. Rowery crossowy Kross Phanatic XL – link
Oceń
[Total: 3 Average: 3.3]