Porady rowerowe

Jaki rower lepszy: miejski czy trekkingowy?

rower miejski czy trekkingowy

Zamierzasz kupić rower i zastanawiasz się, jaki rower będzie lepszy: miejski czy trekkingowy? Wybór właściwego rodzaju roweru ma ogromny wpływ na to, czy jednoślad będzie się odpowiednio spisywał w naszej codziennej jeździe. Sprawdźmy, jaka jest odpowiedź na to pytanie.

Podstawową kwestią jest to, po jakich trasach będziemy poruszać się najczęściej.  Wtedy jesteśmy w stanie określić, co tak naprawdę będzie niezbędnym wyposażeniem, a co zbędnym dodatkiem.

Rower miejski jak sama nazwa wskazuje, został stworzony do jazdy po płaskich i równych trasach. Jego głównymi atutami powinna być praktyczność oraz funkcjonalność. Z kolei rowery trekkingowe śmiało możemy określić mianem jednośladów wielozadaniowych. Sprawdzają się one w każdych warunkach i na każdej trasie. Porównajmy te dwa rodzaje rowerów pod kątem specyfikacji i odpowiedzmy na pytanie jaki rower lepszy: miejski czy trekkingowy?

Rower miejski – wygoda i komfort

Jednoślady miejskie są najczęściej wykorzystywane jako praktyczny środek lokomocji. Możemy nim podróżować do pracy, szkoły czy na zakupy. Rama tego roweru nie należy do najlżejszych, ale gwarantuje wygodę. Szerokie siodełko umożliwia natomiast jazdę z wyprostowaną sylwetką. W tych rowerach często zbędne są przerzutki, które na płaskim terenie nie wpływają istotnie na komfort jazdy. Wyposażeniem roweru miejskiego są odblaski, przednia lampka, błotniki, a także tylny bagażnik umożliwiający przewożenie niewielkich bagaży.

Rower trekkingowy – dobry na każdą okazję

Ten jednoślad będzie idealny dla osób, które pragną czasami wyrwać się po za miasto na rowerową wycieczkę. Rower trekkingowy został odpowiednio wzmocniony aby gwarantować dobrą amortyzację. Dzięki temu, doskonale sprawdza się na najbardziej wymagających trasach. A co więcej, jego niewielka waga sprawia, że może być z powodzeniem używany także w mieście. Jest to zatem wielozadaniowy rower, który łączy w sobie cechy jednośladu miejskiego i górskiego. Rowerów trekkingowych często używa się w trakcie bardzo długich, kilkudniowych wycieczek.

Który rower jest lepszy, miejski czy trekkingowy? To zależy od tego, gdzie zamierzasz jeździć i ile kilometrów chcesz przemierzać. Im więcej km podróży i im więcej lasu, tym lepiej wybrać rower trekkingowy.

Zobacz:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]