Porady rowerowe

Jaki rower lepszy: Kross czy Romet?

jaki rower lepszy kross czy romet

Zarówno Kross jak i Romet mogą się obecnie pochwalić bardzo dobrymi modelami jednośladów, które znajdą uznanie w oczach wymagających klientów. Mimo to, wiele osób kierując się swoimi doświadczeniami z dzieciństwa, na to pytanie odpowie bezzwłocznie: Kross. Jednak, czy rzeczywiście jest to zgodne z prawdą? No cóż, jak się okazuje, obie marki mogą być świetnym wyborem. Sprawdźmy jaki rower lepszy: Kross czy Romet?

Wieloletnia historia rowerów Romet

Firma Romet pod tą nazwą funkcjonuje od roku 1971, jednak historia przedsiębiorstwa sięga jeszcze lat 40. Wielu młodym osobom Romet kojarzy się przede wszystkim z topornych jednośladów, które można było spotkać na każdej wsi. Co ciekawe, wiele z tych egzemplarzy, które mieliśmy okazję widzieć, były jedynie podróbkami marki. Obecnie, Romet produkuje bardzo nowoczesne i wygodne rowery, a także korzysta z wysokiej jakości komponentów. Marka ta sprawdzi się doskonale w przypadku osób starszych, które przede wszystkim liczą na wysoki komfort jazdy.

Powiew świeżości, czyli rowery Kross

Przedsiębiorstwo Kross, podobnie jak Romet, wywodzi się z Polski. Dlaczego więc często kojarzymy tą markę z zagranicznym sprzętem? Być może dlatego, że Kross powstał w 1990 roku i podbił rynek designerskim wyglądem i świetnym wyposażeniem. Po okresie komunizmu, te cechy były częściej kojarzone z rynkiem zagranicznym. Niemniej jednak, Kross wciąż utrzymuje niezwykle wysoką jakość i jest jednym z najpopularniejszych, polskich producentów rowerów.

Jaki rower wybrać dla siebie?

Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie: Jaki rower lepszy: Kross czy Romet? Obie marki mogą pochwalić się wysoką jakością oraz starannym wykonaniem. W obu przypadkach wspieramy także polski rynek rowerowy. Modele obu producentów są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dlatego też, wybierz rower zgodnie ze swoim gustem i indywidualnymi upodobaniami. Jeżeli chodzi o ich jakość i wykonanie, z pewnością nie będziesz rozczarowany.

Sprawdź rowery Kross:

Sprawdź rowery Romet

Oceń
[Total: 26 Average: 3.9]